ARCHE SA – Dlaczego warto być? – Strefa Nieruchomości

Tekst: Magdalena Sidorowicz

Nowy rok to czas podsumowań i rozważań. Teraz, kiedy znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, zatrzymanie się na chwilę, przemyślenie wielu spraw, czy otwarcie na nowe kontakty pozwoli nam łatwiej wejść w przyszłość. Dokonamy nowych wyborów, podejmiemy nowe decyzje. Również Grupa Arche, deweloper oraz właściciel kolekcji hoteli w obiektach zabytkowych, została postawiona w sytuacji nagłej i zaskakującej. Musiała ustawić na nowo priorytety, podjąć wiele decyzji, otworzyć umysł na bardziej nietypowe rozwiązania. Według Arche wbrew pozorom trudne sytuacje są kreatorem najlepszych pomysłów. Dlatego właśnie warto być. Do 2019 roku Arche odnotowywała około 30% wzrost rocznie. Rok 2020 był rokiem, który zaskoczył, ale nie zdemotywował. Wręcz przeciwnie, mimo, że spowodował spowolnienie rozwoju Grupy, nie zatrzymał jej w miejscu. Zostały uruchomione 2 nowe projekty inwestycyjne w Mielnie oraz we Wrocławiu sprzedawane w systemie condo (www.arche.pl).

Być może w Spółce Arche łatwiej jest zachować entuzjazm, ponieważ wzorem do naśladowania jest Prezes Władysław Grochowski, który na co dzień motywuje do nietypowych rozwiązań. A może bardzo typowych, bo polegających na współpracy, szanujących każdego człowieka. Jako charyzmatyczny wizjoner, wielki optymista, w którego rękach niemożliwe staje się możliwe, a najtrudniejsze rzeczy stają się bardzo proste. Jest hodowcą danieli, kocha przyrodę. Używa „starej Nokii” i nie korzysta z maila, co w dzisiejszych czasach wydaje się niemożliwe. A mimo to skutecznie zarządza kilkuset osobową załogą. Niektórzy mogą pomyśleć, że to celowy zabieg PR-owski, nic bardziej mylnego. Od lat hasło Arche brzmi „Łączymy sprzeczności, ufamy wszystkim, zmieniamy siebie”. Jeśli zastanowimy się nad jego sensem dostrzeżemy w nim, że każdy z nas jest inny, a dzięki temu możemy iść do przodu i tworzyć. Nawet, kiedy czasami musimy zmieniać siebie.

W ramach Grupy działa także Fundacja Leny Grochowskiej, zatrudniająca osoby niepełnosprawne intelektualnie, które m.in. produkują dekoracje, prowadzą warsztaty w Arche Hotelach, a przede wszystkim pokazują jak kochać życie i wszystko co nas otacza! Wraz z pozostałymi pracownikami tworzą społeczność Arche. Biorą udział np. w corocznym charytatywnym Triatlonie Kraina Bugu czy rajdzie rowerowym w Janowie Podlaskim.
Hotele Arche również powstają dzięki wizji, pasji, miłości i chęci ratowania starych, wydawałoby się niepotrzebnych obiektów. Dlatego Zamek Janów Podlaski (www.zamekjanowpodlaski.pl), Pałac i Folwark Łochów (www.palacifolwarklochow.pl) czy też najmłodsze dziecko Arche – Cukrownia Żnin (www.cukrowniaznin.pl), mogą przyjmować gości. W trakcie rewitalizacji są Dwór Uphagena w Gdańsku i Klasztor we Wrocławiu. To obiekty, w których powstają przepiękne ponadczasowe hotele, ale nie tylko. To także miejsca lokalnej aktywności, współpracujące z miejscowymi rzemieślnikami, gospodarzami, otwarte na lokalną społeczność. Każdy z nich jest inny. W skład Kolekcji Arche obecnie wchodzi 13 hoteli, z czego 7 funkcjonuje w systemie condo.
W wielkim skrócie Grupa Arche buduje, rewitalizuje, sprzedaje i zarządza pokojami hotelowymi, apartamentami w systemie condo – systemie sprawiedliwego podziału zysków. Okazuje się, że będąc częścią Grupy Arche, częścią wspólnoty, właścicielem pokoju w przepięknym historycznym obiekcie można także zarobić. Nie mniej niż 5% rocznie. Nawet w tak trudnym roku, jakim był rok 2020. Arche patrząc pozytywnie w przyszłość mówi „Warto być!

Magdalena Sidorowicz
Kierownik Działu Sprzedaży Lokali Inwestycyjnych – Absolwentka SGH Zarządzanie i Marketing oraz podyplomowe Pośrednictwo i Zarządzanie Nieruchomościami na WAT Z frmą Arche związana od 2017 roku. To co kocham w swojej pracy to kontakt z drugim człowiekiem, a w Arche to, że „Łączymy sprzeczności, ufamy wszystkim i zmieniamy siebie”.