Czy łatwo zrobić dobry deal na nieruchomościach? – Strefa Nieruchomości

Artykuł sponsorowany, Łukasz Rosikoń

Na rynku nieruchomości jest bardzo wiele możliwości zarabiania. Można flipować, wynajmować, podnajmować, zarządzać, budować, remontować, kupować z odroczonym terminem płatności itd. W zależności od preferencji, wiedzy i wielkości posiadanego kapitału każdy może wybrać coś dla siebie. Czy jednak zawarcie zyskownej transakcji jest łatwe?

WYZWANIA INWESTORÓW

Naszym pierwszym pytaniem jest to, gdzie szukać okazji? W Internecie? U znajomych? W biurach nieruchomości? A może na licytacjach komorniczych? Dotarcie do dobrych ofert nie jest łatwe, szczególnie jeśli na rynku mamy dużą konkurencję. Drugie wyzwanie to czas. Obojętnie, gdzie będziemy szukać, musimy
na to poświęcić sporo czasu. A jak wiemy, czas to pieniądz – dlatego warto mieć dostęp do miejsca, w którym znajduje się wiele ofert odpowiadających naszym preferencjom. Kolejny problem to jakość ofert. Nieruchomość może być przeszacowana, mieć wadę prawną lub wiele potencjalnych wad fizycznych, które diametralnie obniżają jej atrakcyjność. Wybranie dobrych ofert w gąszczu wszystkich dostępnych to prawdziwe wyzwanie.
Jeśli już została przeprowadzona weryfikacja ofert i podjęta wstępna decyzja o realizacji danej transakcji, to warto skorzystać z usług zaufanego prawnika. Sprawdzi on wszystkie kwestie formalne, zaproponuje optymalne rozwiązania prawne oraz przygotuje bezpieczną, profesjonalną umowę.

WYZWANIA OFERENTÓW

Oczywiście największa trudność to dostęp do inwestorów. Każdy ma swój krąg znajomych, istnieją także instytucje specjalizujące się w inwestycjach, pożyczkach, handlu itd. Ale przecież każdy ma inne preferencje i wymagania. A chodzenie „od drzwi do drzwi” to nic przyjemnego.
Proces pozyskiwania kapitału może być bardzo czasochłonny. Samo dotarcie do potencjalnych inwestorów wymaga czasu. Dodatkowo zadają oni mnóstwo pytań, a często ostatecznie i tak nie podchodzą do transakcji.
Nie można pominąć także kwestii zaufania. Inwestor dysponuje sztabem prawników i specjalistów, którzy dbają o jego interesy, a oferent znajduje zazwyczaj się
w gorszej pozycji negocjacyjnej. Wtedy warto mieć swojego zaufanego prawnika, który pomoże nam bezpiecznie zrealizować transakcję.

W odpowiedzi na wszystkie powyższe wyzwania i trudności stojące przed potencjalnymi oferentami oraz inwestorami powstała pierwsza w Polsce kancelaria transakcyjna z ogólnopolską e-platformą o nazwie DEALOMAT. Dzięki niej zweryfikowane i atrakcyjne oferty są prezentowane inwestorom. Mogą oni negocjować warunki on-line, bez wychodzenia z domu lub biura. Strony mogą się również spotkać w obecności przedstawiciela kancelarii, a następnie zrealizować DEAL, korzystając z pełnej obsługi prawnej wliczonej w koszt prowizji. Kancelaria zarabia tylko w przypadku realizacji danej transakcji. DEALOMAT to miejsce, które łączy inwestorów z okazjami inwestycyjnymi w ogólnopolskiej skali, zapewniając dodatkowo profesjonalną obsługę prawną

Więcej informacji znajdziesz na www.dealomat.pl
oraz pod numerem 532 532 542.

Łukasz Rosikoń

Absolwent Master Studies in Finance na UE we Wrocławiu. W przeszłości zaangażowany w kilkanaście projektów biznesowych jako właściciel, CEO lub lider projektu. Pośredniczył w kilkudziesięciu prywatnych transakcjach finansowych na łączną kwotę ponad 20 mln zł. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami. Profesjonalny dealmaker, pomysłodawca projektu DEALOMAT