Jak sprzedawać nieruchomości w tych wyjątkowych czasach?

Basia Domarus

Obecna sytuacja rynkowa, jak i światowa, jest bez precedensu. Kto mógł przewidzieć, że na dwa lata świat wstrzyma oddech? Dosłownie i w przenośni. Najpierw COVID-19, a potem… coś jeszcze mniej prawdopodobnego – wojna w Ukrainie, tuż przy granicach naszego państwa. Na naszych oczach dotychczasowy świat nieodwracalnie się zmienia. Wszystko to głęboko rani także branżę nieruchomości.
Wierzę jednak, że nadal mamy ogromne możliwości. Właśnie dlatego, że skończyła się era szybkich sprzedaży, tak zwany rynek sprzedającego. Trudności w uzyskaniu kredytu, rosnące raty już zaciągniętych kredytów oraz galopująca inflacja skutecznie redukują popyt w branży. Sprzedaż nieruchomości zaciągnęła
hamulec ręczny…
Jestem jednak gotowa postawić zuchwałą tezę, że to, czy jesteś panem sytuacji, czy ofiarą losu, zależy wyłącznie od CIEBIE.
Część pośredników z przerażeniem obserwuje to silne hamowanie. Wpadają w popłoch, lamentują. Słyszę od nich, że trudno o klienta, że trudno o kredyt, trudno o wszystko. Odnotowują zastój w transakcjach, ciągle o tym mówią, szukają w innych potwierdzenia swego zdania.
Pozostali pośrednicy szukają zaś nowych rozwiązań, spotykają się, by wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, pomysły. Nieustannie się szkolą, uczestniczą
w kursach, konferencjach, warsztatach. Uczą się od siebie wzajemnie i pomagają sobie. Rozwijają się, bo wiedzą, że inwestując w siebie, pomnażają swoje przychody.
Jedni narzekają na trudności w sprzedaży, inni zacierają ręce, ponieważ widzą w tym możliwości. Sprzedający dotąd samodzielnie właściciele też odnotują wyhamowanie rynku. Trudność w sprzedaży powoduje wzrost zapotrzebowania na specjalistów. Właściciele nieruchomości będą potrzebowali profesjonalisty – kogoś, kto zna się na sprzedaży nieruchomości i potrafi doprowadzić do transakcji.
Jak zatem sprzedawać nieruchomości w tych wyjątkowych czasach? Otóż, aby zapewnić sobie ciągłość sprzedaży, należy zadbać o ciągłość własnej edukacji. Szkolić się, czytać książki i magazyny branżowe. Stale poszerzać własną strefę komfortu, granice swojej wiedzy, horyzonty myślowe, zdobywać kolejne
umiejętności, poznawać nowych ludzi i ich historie. Aby sprzedawać nieruchomości w każdych czasach, warunkach i okolicznościach, trzeba stać się Nowoczesnym Pośrednikiem 2.0.
Jeśli szukasz nowych rozwiązań, jesteś gotowy sięgać po nowe technologie, uczestniczysz w spotkaniach networkingowych, jesteś otwarty na poznawanie nowych ludzi oraz na współpracę z nimi, na osoby zarówno z branży, jak i poza nią – to jesteś Nowoczesnym Pośrednikiem 2.0 i zupełnie nie musisz się obawiać o swoją zawodową przyszłość.
Pośrednictwo dawniej i dziś różni się niczym gruszka od jabłka. Niby podobne, jednak zupełnie inne. Będąc Nowoczesnym Pośrednikiem 2.0, doświadczasz pośrednictwa jako fascynującej przygody. Twoja praca jest pasją, a jej rezultaty przynoszą adekwatne zarobki i motywują do odkrywania oraz eksplorowania
zawodu pośrednika.

Jak mawia Kuba Midel: owce płaczą, wilki walczą. Sam zdecyduj, czy chcesz dołączyć do stada, czy do watahy.

Serdecznie zapraszam do:
– OBEJRZENIA WYWIADU w PIGUŁCE, KTÓRY PRZEPROWADZIŁ ZE MNĄ NIEZWYKŁY CZŁOWIEK, PAWEŁ KUCZERA
Z FIRMY HORYZONT INWESTYCJI.
Szukaj na Tik Toku: basiadomarus
– POBRANIA 8 DARMOWYCH LEKCJI POŚREDNIKA.
https://basiadomarus.pl/product/8-darmowych-lekcjidla-posrednika-nieruchomosci/

Z pozdrowieniami
Basia Domarus
Nowoczesny Pośrednik 2.0