Mieszkania inwestycyjne – łamiemy stereotypy – Strefa Nieruchomości

Agnieszka Cal i Michal Cal

Mówią, że mieszkanie inwestycyjne nie musi być ładne. Mówią: najemca nie uszanuje, zniszczy, ukradnie. Mówią też, że dobry standard nigdy się nie zwróci. Portale ogłoszeniowe usiane są kawalerkami z meblościanką, walczącymi o najemcę wyłącznie ceną. Czy istnieje realna szansa uniknięcia tego wyścigu i wynajęcia mieszkania w jeden dzień powyżej wartości rynkowej? Zobacz na konkretnym przykładzie, jak obalamy stereotypy, trzymając się pięciu kluczowych zasad.

Rok temu Teresa i Piotr zadzwonili do nas z pytaniem, czy jesteśmy w stanie im pomóc w zainwestowaniu kapitału w trzy kawalerki. Sami mieszkają w dalekiej Szkocji, potrzebowali więc kompleksowej obsługi, od znalezienia nieruchomości po zarządzanie najmem. Zależało im nie tylko na wysokiej stopie zwrotu, ale przede wszystkim na tym, żeby pieniądze, na które ciężko pracowali, ulokować w bezpieczny sposób.

[/betteroffer]

[betterpay amount=”1.00″ button=”http://www.strefanieruchomosci.info/wp-content/uploads/2019/01/kup-teraz.png” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””]

1. Sformułowanie celu inwestycji

Jak mawiał sam Steve Jobs: „Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza”. Pierwszym i najważniejszym krokiem każdej inwestycji jest określenie jej głównych założeń. Dla nas były to: roczna stopa zwrotu rzędu 9% po zarządzaniu, wyznaczenie nieprzekraczalnego budżetu i terminu, profil najemcy: student/młoda pracująca osoba, reakcja najemców na mieszkanie: miłość od pierwszego wejrzenia.

2. Projekt

Podczas gdy na OLX królują 30-metrowe 1- pokojowe salony z rozkładaną wersalką, nasi architekci myślą o potrzebach najemców. Dzięki temu mieszkańcy korzystają z wygodnej strefy sypialnej, a nawet biurowej, co w dobie pandemii i pracy zdalnej stanowi wartość dodaną. Wydzielenie stref jest podstawowym i najprostszym sposobem na podniesienie funkcjonalności i rentowności mieszkania.

3. Element wyróżniający.

Guru marketingu, Jack Trout, w swojej książce „Wyróżniaj się lub zgiń” uświadamiał, że sukces produktu zależy od tego, czy wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji. U Teresy każda z kawalerek otrzymała po 2-3 elementy wykończeniowe, dzięki którym błyszczą na liście ogłoszeń, takie jak drzwi przesuwne w stylu barn door, świeżą, roślinną tapetę czy drewno aż po sufit. Nie można ich pomylić z żadnymi innymi.

4. Home staging i sesja

Jasne i ostre zdjęcia zrobione z odpowiedniej wysokości, zbliżenia i ocieplenie wnętrz dodatkami to absolutny must have każdego dobrego ogłoszenia. Dzięki nim wszystko, o co zadbaliśmy w poprzednich punktach, jest widoczne już na pierwszy rzut oka, co zapewnia wysoką klikalność ogłoszenia.

5. Ogłoszenie skierowane do potrzeb najemcy

Pisząc ogłoszenie, pamiętajmy o tym, kogo określiliśmy naszym najemcą. Wyobraźmy go sobie i dokładnie do niego kierujmy całą treść ogłoszenia. Kluczowe jest odwoływanie się do jego potrzeb, a nie suche wymienianie cech lub zalet. W naszych ogłoszeniach, zaadresowanych do bardzo młodych osób, użyliśmy sformułowań takich jak: „do klimatycznych kawiarenek i na uczelnię masz stąd 5 minut. Wybór, dokąd dojdziesz, należy do Ciebie” lub „mieszkanie położne jest w centrum miasta. To ważne, ponieważ to tam nazbierasz najwięcej studenckich wspomnień na stare lata”.

Efekt? 80 telefonów, casting na najemcę i umowy w jeden dzień. Teresa i Piotr rok temu podjęli ważną decyzję, a dziś cieszą się zyskiem pasywnym i już wchodzą w kolejne inwestycje.

Byli tacy, co mówili: architekt to zbędny koszt. Zdjęcia telefonem wystarczą. Mówili też: w takiej cenie tego nie wynajmiecie. A dziś pytają: jak wy to zrobiliście?

Jak widzisz, działając z głową, w myśl zasady wyróżnij się albo zgiń, stosujemy naszych 5 zasad, które pozwalają nam działać skutecznie i z zyskiem. Czy nasze must have jest uniwersalne? Na pewno Ty możesz znaleźć inne lub podążyć naszą drogą. U nas sprawdza się zasada działania od zaprojektowania celu inwestycji, przez opracowanie unikatowego projektu, do skupienia się na detalach zarówno przy sesji zdjęciowej, jak i przygotowanym ogłoszeniu. To właśnie te detale i wyróżniki czynią nasze oferty szybko zbywalnymi i takimi, po które klient sięga z przyjemnością. A Ty gdzie chcesz być? W poczekalni czy na kluczowej półce, widocznej dla klienta? Stwórz swój kod, dotrzyj do klienta i ciesz się efektywną sprzedażą. Więcej informacji znajdziecie na: www.totendom.com

[/betterpay]