Justyna Saderska
Zdjęcia w deweloperce i na rynku pierwotnym to nie tylko fotografia, to też wizualizacje. To one sprzedają klientowi wizję tego, czego może się spodziewać. Jak wierna wizja, a rzeczywistość nie zawsze idą w parze tak, jakbyśmy chcieli. Ale od początku.
Na początku był chaos
Chaos, który warto uwiecznić na zdjęciach. Postęp prac to świetna reklama, rozbudza apetyt klienta. Jesteśmy ciekawi, co dzieje się z naszym nowo budowanym mieszkaniem, i relacjonowanie kolejnych etapów ukończenia prac jest świetnym narzędziem, które podsyca emocje. To drugi krok, zaraz po wizualizacji, sprzedaży jeszcze niepowstałych mieszkań, który warto wziąć pod uwagę. Dobrym przykładem takich działań jest relacjonowanie postępu prac z placu budowy Urszuli Sochy czy Wojtka Orzechowskiego.
[/betteroffer]
[betterpay amount=”1.00″ button=”http://www.strefanieruchomosci.info/wp-content/uploads/2019/01/kup-teraz.png” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””]
Wizualizacja w parze z fotografią
Wizualizacja jest pierwszą informacją pokazującą klientom, jaka będzie inwestycja zanim jeszcze powstanie budynek lub mieszkanie. Fotografia pokazuje finalny efekt. Dobrze jest połączyć te siły. Pokaż fotografowi zdjęcia projektu, żeby mógł uchwycić takie same kadry. Udostępniając zdjęcia wizualizacji „przed” pracą oraz fotografii „po” skończonej inwestycji, umacniasz zaufanie klientów. Mogą w ten sposób przekonać się na własne oczy, że obietnica pokrywa się z rzeczywistością.
Efekt nadmiernie upiększonej rzeczywistości
A co, jeśli całość prac nie pokrywa się i nieruchomość, którą oferujesz, wymaga wykończenia? Czy watro podkolorować rzeczywistość w Photoshopie? Tak i nie. W myśl zasady „jeśli coś jest i to widać, to znaczy, że to jest i to widać” nie ma sensu pokazywać nadmiernie upiększonej rzeczywistości.
Złudne oczekiwania prowadzą do zawodu, a ten pozostawia po sobie gorzki smak rozczarowania Jeśli ze ścian wiszą kable, pomieszczenia są puste, to też ma swoje plusy. To daje przestrzeń na dowolną aranżację zgodną z wizją kupującego. Jeśli jednak wspomniane kable lub ewentualne plamy na ścianach zaburzają ogólny odbiór nieruchomości, to fotograf delikatnie skoryguje tak niedoskonałości w programie do obróbki, aby oferta była estetyczna, a stan ukazany na zdjęciach rzeczywisty.
Innowacja
Kolejnym ważnym elementem są udogodnienia, nowości, konkurencyjne rozwiązania. Wszystko to, co Cię wyróżnia, trzeba pokazać! Sam opis nie wystarczy, żyjemy w czasach, gdzie obraz przejął panowanie nad treścią i nie sposób temu zaprzeczyć. Dlatego zdjęcia systemów alarmowych, video domofonu, elektrycznych rolet czy fotwoltaiki to ważne elementy, którymi warto się pochwalić.
Lokalizacja
Czasem zdjęcia budynku, wnętrza i parkingu wykonane aparatem fotograficznym nie wystarczą, żeby ukazać pełnię potencjału nieruchomości. Tu z pomocą przychodzi dron. Dron pomoże nam wzbogacić ofertę o ujęcia okolicy, rozkład budynków na osiedlu, rozkład parkingów czy fotwoltaiki. Jeśli dużym atutem inwestycji jest lokalizacja, bo np. znajduje się blisko lasu lub w malowniczej okolicy, to nie warto rezygnować z tej opcji. Dron to nie tylko zdjęcia, to także możliwość zrobienia krótkiego filmu reklamowego uwzględniającego całość.
Fotoreportaż
Współpraca z fotografem kojarzy się nam najczęściej z końcem prac. Jest soczystą wisienką na ogromnym, czekoladowym torcie inwestycyjnym. Coraz większą popularnością cieszą się jednak tak zwane fotoreportaże z placu budowy. Taki fotoreportaż dobrze jest zlecić jednej firmie, która wykona dla nas zdjęcia
od pierwszego wbicia łopaty, przez kolejne etapy ukończeń inwestycji, po efekt końcowy. Każdy fotograf ma swój własny, wyróżniający go styl, dlatego to takie ważne, aby reportaż był estetycznie spójny.
Justyna Saderska.
Profesjonalna fotografka wnętrz. Doświadczona fotografka współpracująca z inwestorami na rynku nieruchomości od 2018 roku. Specjalizuje się w maksymalizowaniu zysków przy najmie i sprzedaży mieszkań, domów oraz lokali komercyjnych. Portfolio: fotografkawnetrz.pl
[/betterpay]