Luxury Boutique
„Życie jest zbyt krótkie, aby pić przeciętne wina” (J.W. von Goethe). Każdy pasjonat wina dobrze wie, że nie ma niczego lepszego niż lampka dobrego wina na zwieńczenie dnia, oczywiście spożywanego w odpowiednim towarzystwie. Miejsce, w którym delektujemy się smakiem wina, może w zdecydowanym stopniu wpłynąć na ogólne wrażenia estetyczne i smakowe. Wyjątkowy trunek zasługuje na wyjątkową oprawę. Szukasz pomysłu na wyeksponowanie swojej kolekcji win? Zainspiruj się najwspanialszymi, luksusowymi projektami przydomowych piwniczek na wino.
Jakich warunków potrzebuje wino?
Kolekcjonowanie wina staje się coraz częstszym trendem. Wraz z wiekiem zmienia się nasz gust, smak oraz światopogląd – odnajdujemy przyjemność z delektowania się trunkami dobrej jakości, kojarzonej głównie z luksusem oraz klasą wyższą. „Wino jest dla duszy tym, czym woda jest dla ciała” (Mario Soldati).
Jedni kolekcjonują wino w celach degustacyjnych, aby otworzyć zmysły na różne wymiary wina, dzięki czemu spożywanie tego napoju przenosi nas na inny poziom czerpania satysfakcji. Dla innych z kolei wino traktowane jest jako inwestycja – w tym celu pozyskują alkohol trudno dostępny lub produkowany w limitowanej ilości, aby wraz z upływem czasu zyskiwał na wartości. Niezależnie od celu, jaki nam przyświeca, warto zadbać o zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania wina, aby nie straciło ono swoich walorów.
Jak przechowywać wino?
- Przechowuj butelki z dala od słońca.
- Wino przeważnie powinno leżakować – być przechowywane w pozycji horyzontalnej.
- Pamiętaj o stałej temperaturze przechowywania (w zależności od rodzaju wina 6-18 °C) oraz wilgotności (najlepiej 85%).
- Umieść butelki na stabilnym podłożu oraz meblach.
Do kolekcjonowania wina idealnie sprawdzą się przydomowe piwnice na wino. Ich zaletą jest odpowiednie zaciemnienie wnętrza, utrzymująca się stała temperatura, a także stabilne podłoże, ograniczające ewentualne drgania do minimum.
Piwniczki na wino klasy premium
[betteroffer]
TO TYLKO FRAGMENT ARTYKUŁU.
ABY WYKUPIĆ DOSTĘP DO CAŁOŚCI, KLIKNIJ W PRZYCISK KUP TERAZ.
[/betteroffer]
[betterpay amount=”1.00″ button=”http://www.strefanieruchomosci.info/wp-content/uploads/2019/01/kup-teraz.png” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””]
– degustacja w luksusowych warunkach
Skąd czerpać pomysły do zaprojektowania domowej luksusowej piwniczki na wino? Oczywiście bazując na gotowych realizacjach najwspanialszych projektów. Przydomowe piwnice winne możesz zaplanować wedle upodobania, w zależności od tego, jaki styl wnętrza preferujesz. Tego rodzaju pomieszczenie możesz wzorować na klasycznych francuskich winnicach albo stworzyć w nowoczesnej, wręcz futurystycznej odsłonie. Podczas projektowania domowej piwniczki na wino należy oczywiście skoncentrować się na zapewnieniu odpowiednich warunków do przechowywania trunków. Ale równie istotne jest otoczenie oraz zagospodarowanie wygodnej przestrzeni zapewniającej degustację wina. Wybieramy miejsce kameralne, przytulne. „Prawdziwi koneserzy nie piją wina – smakują tajemnice” (Salvador Dali).
Jeśli wolimy celebrować te chwile w większym gronie, projekt wnętrza powinien zakładać odpowiednią liczbę miejsc siedzących oraz kawał solidnego blatu czy stołu. Czas spędzony na degustacji powinien zapewnić dodatkowe wrażenia estetyczne, które przeniosą nas do strefy komfortu podczas delektowania się ulubionym winem.
Luksusowa piwnica na wino w stylu klasycznym
Klasyczne, przydomowe piwnice na wino tworzą niepowtarzalną oprawę graficzną. Do projektu wykorzystuje się przede wszystkim naturalne piękno czerwonej lub szarej cegły, nawiązujące klimatem do starych francuskich winnic. Stojaki na wino należy wykonać z solidnego i wytrzymałego drewna. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie wina wymagają leżakowania w pozycji horyzontalnej.
Piwniczka na wino w nowoczesnej odsłonie
Styl modernistyczny czy wręcz industrialny również może dominować w domowej piwniczce na wino. W tym wypadku stawia się na łączenie drewna z metalem, minimalizm czy dobór dodatków w fantazyjnych, futurystycznych kształtach lub o niestandardowej konstrukcji. Podczas projektowania skupiasz się wokół bieli, stonowanych szarości czy czerni, wprowadzając kontrastujące dodatki w intensywnych kolorach.
Dość ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest umieszczenie piwniczki na wino w podłodze salonu. To tak zwane piwnice drążone. Umieszczasz schody spiralne, wokół których na ścianie rozlokowane są butelki wina. Otwór do piwniczki stanowi hartowane szkło – z dowolnego miejsca w salonie możesz dostrzec nietypowy „schowek”, po szkle możesz swobodnie chodzić. Wnętrze piwniczki posiada osobny system wentylacji. Rozwiązanie na miarę filmu z agentem 007 w roli głównej – niczym tajne pomieszczenie z pilnie strzeżonym przez właścicieli skarbem (czyli winem).
Sposób na piwniczkę, gdy brak podpiwniczenia
Projekt Twojego domu nie zakładał piwnicy? Żaden problem! Na rynku dostępne są alternatywne rozwiązania dla koneserów wina, którzy marzą o własnej piwniczce na wino, a z różnych względów nie mogą jej posiadać w tradycyjnej formie. Mowa o luksusowych piwniczkach ogrodowych wykonanych z laminatu. Możesz zamówić gotowe pomieszczenie, które zakopujesz w ziemi – piwniczkę, spiżarnię, ziemiankę. Producent jest w stanie zaprojektować wnętrze według Twoich oczekiwań. Znajdzie się tam miejsce na przechowalnię wina, stół, fotele czy strefę relaksu – wszystko dostępne w wersji premium, aby piwniczka na wino stylem i jakością nie odbiegała od tych klasycznych, domowych i luksusowych. Koszt budowy takiej piwnicy ogrodowej zaczyna się od 40 tysięcy złotych w wersji podstawowej. Pakiet najdroższy oscyluje w granicach 200 tysięcy złotych. Alternatywą na brak podpiwniczenia jest możliwość wykorzystania dostępnej w domu wolnej przestrzeni. Może do tego posłużyć osobne pomieszczenie, które odpowiednio wyposażamy i dostosowujemy. Jeśli jednak chcesz cieszyć się na co dzień widokiem prywatnej kolekcji win – postaw na montaż w zacienionej części domu specjalnych chłodziarek na wino. Część przeznaczoną na degustację możesz oddzielić zaciemnianą, przydymioną lub antyrefleksyjną szybą. Pamiętać należy o ograniczaniu kontaktu ze światłem słonecznym i stosowaniu oświetlenia, które nie generuje ciepła (np. żarówki LED).
[/betterpay]