Wyróżnij swoją ofertę dzięki video! – Strefa Nieruchomości

Anna Oszajca

Jeśli jesteś inwestorem, deweloperem lub pośrednikiem nieruchomości, doskonale wiesz, że pracujesz w jednej z najbardziej wymagających i konkurencyjnych branż. Dlatego chcąc wyróżnić się na tle innych, szukasz nowoczesnych rozwiązań i wychodzisz z inicjatywą, by zostać zauważonym na rynku.

Jako specjalistka od formatu video i trener autoprezentacji medialnej potwierdzę, że dziś nie wystarczy już tylko dobry pomysł. Liczy się przede wszystkim jego realizacja. Dlatego warto obserwować trendy, które zmieniają się niczym kolorowe szkiełka w kalejdoskopie, oraz być pierwszym we wdrażaniu nowych rozwiązań. Ludzie kupują oczami i emocjami. Jestem przekonana, że oferta stworzona przy użyciu video skuteczniej zachęci potencjalnego inwestora niż tradycyjny katalog ze zdjęciami czy modne ostatnio prezentacje obiektów 3D.

Czy wiesz, jak możesz wykorzystać ten format w branży nieruchomości? Jeśli nie, ten materiał jest dla Ciebie! Poznaj 5 prostych i niezawodnych sposobów, jak nadać swoim ofertom medialnego rozpędu.

[/betteroffer]

[betterpay amount=”1.00″ button=”http://www.strefanieruchomosci.info/wp-content/uploads/2019/01/kup-teraz.png” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””]

1. Profesjonalny klip reklamowy

Technologia szturmem podbija rynek nieruchomości. Nowoczesne formaty wypierają te klasyczne , i moim zdaniem, wzrastają niczym fala, która niedługo zmyje standardowe formy prezentacji. Ludzie chcą video. Ten format wysuwa się na pierwszy plan nie tylko w social mediach. Badania jasno wskazują, że vide o jest
preferowaną formą konsumowania treści, także tych sprzedażowych.

A jak sytuacja wygląda w Twojej branży?

Odpowiem krótko i treściwie: warto wprowadzić video do swojej komunikacji, na przykład w postaci profesjonalnego klipu. Pozwoli to klientowi szybciej zapoznać się z ofertą i w bardziej obrazowy sposób przedstawić atuty nieruchomości. Klip pozwoli także na większą orientację przestrzenną prezentowanej inwestycji – pokaże przestrzeń komunikacyjną czy odległości między poszczególnymi pomieszczeniami. To również idealny sposób na pokazanie inwestycji “przed” i “po” remoncie.

Czego potrzebujesz do skutecznego klipu promocyjnego?

Podejdź do zadania profesjonalnie i zacznij patrzeć oczami klienta. Zacznij od pokazania atutów inwestycji, przejdź przez bardziej standardowe jej cechy i zakończ także atutem. Pamiętaj o usunięciu rzeczy osobistych z pola widzenia. Zadbaj o równe ustawienie mebli i elementów dekoracyjnych. Dobrze byłoby, żeby w pomieszczeniach pojawiła się kolorystyczna myśl przewodnia. Jeśli nie czujesz się dobrze w tematach wnętrzarskich, możesz pomyśleć o zatrudnieniu firmy home stagingowej. Do klipów promocyjnych rekomenduję zaangażować profesjonalnego realizatora, który nie tylko posiada sprzęt, ale zadba także o odpowiednie kadry, dobre oświetlenie, montaż i muzykę w tle.

2 . Videoprezentacja inwestycji

Videoprezentacja nieruchomości w postaci relacji live stała się popularna w czasie pandemii. Obostrzenia i brak możliwości przemieszczania się oraz przebywania w przestrzeniach zamkniętych spowodowały, że branża musiała poszukać jakiejś alternatywy. Ta forma kontaktu z klientem czy podwykonawcą tak bardzo się sprawdziła, że z pewnością zostanie z nami na nami na dobre. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni swój czas. Jeśli jesteś deweloperem, możesz w ten sposób śledzić postępy działań.

Jeśli prowadzisz firmę wykończeniową lub projektujesz wnętrza, jest to idealna metoda na zweryfikowanie pracy, którą zlecasz. To także świetna forma prezentacji, gdy potencjalny klient mieszka daleko i nie może osobiście stawić się na spotkaniu. Jeśli relacja live jest jednocześnie prezentacją sprzedażową, zadbaj o jej idealny przebieg. Sprawdź łącze internetowe, zaopatrz się w mikrofon krawatowy. Świetnie też sprawdzi się gimbal, który ustabilizuje kadr. Gdy rozmawiasz z klientem, możesz użyć kamery przedniej, podczas prezentacji nieruchomości, użyj kamery tylnej.

„Na sucho” zaplanuj plan przemieszczania się. Zadbaj, by prezentacja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Najlepiej przećwicz kilka razy kolejne kroki, żeby skupić uwagę na inwestycji i jej walorach, a nie na ewentualnych problemach technicznych.

3. Ujęcia z drona

W internecie zaczęły pojawiać się oferty sprzedaży, które oprócz standardowej galerii zdjęć zawierają także lm z drona. To niewątpliwie uatrakcyjnienie oferty.

Dron świetnie sprawdzi się w przypadku nieruchomości, które znajdują się w ciekawej lokalizacji, np. w pobliżu lasów, zbiorników wodnych czy w innym interesującym sąsiedztwie, które warto pokazać ujęciem z góry. Dzięki zdjęciom z lotu ptaka możesz także pokazać pobliską siatkę komunikacyjną oraz niedaleką infrastrukturę.

Dron świetnie prezentuje zewnętrzne aspekty nieruchomości: bryłę budynku, działkę i jej zagospodarowanie. Pozwala także potencjalnemu klientowi zapoznać się ze stanem technicznym budynku (np. kondycją dachu) lub zobaczyć elementy niedostępne w klasycznych sytuacjach.

Film z drona możesz opublikować na specjalnie utworzonym landingu oraz, jeśli jesteś fanem nowych technologii, w social mediach: na kanale YouTube, Facebooku czy na Instagramie.

4. Wykorzystanie kanałów social media

Z pewnością w swojej codziennej pracy dostrzegasz siłę i znaczenie social mediów. Dobrze poprowadzone konto na Facebooku czy Instagramie potrafi solidnie podeprzeć wizerunek, rozpędzić sprzedaż, a także zbudować świadomość marki. Coraz więcej osób zaczyna doceniać także bardziej nieoczywiste kanały jak TikTok, Pinterest czy Snapchat. To strategiczne i mądre działanie marketingowe, mające na celu zagospodarowanie niszy przed innymi z branży. Odkrycie potencjału z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

Każdy z kanałów social media posiada swoje własne możliwości video. Co więcej, algorytmy preferują ten format i pokazują go odbiorcom chętniej i szerzej niż klasyczne zdjęcie.

Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie treści efemerycznych, jak Stories. Możesz za ich pomocą wrzucać klipy czy live’y do najbardziej interesujących ofert i tym samym zwiększać zaangażowanie i zasięgi swoich kanałów. Możesz też za pośrednictwem mediów społecznościowych organizować relacje live, podczas których odpowiesz na pytania dotyczące danej inwestycji.

5. Budowanie marki osobistej za pomocą video

W moich poprzednich publikacjach opowiadałam już o korzyściach płynących z budowania własnej marki osobistej w branży nieruchomości. Jeśli podchodzisz poważnie do kwestii swojego wizerunku, chcesz budować rozpoznawalność i wysunąć się na pierwszą linię jako ekspert – buduj markę osobistą. Video Cię w tym wesprze.

Jeśli działasz jako deweloper, agent nieruchomości, pośrednik czy flipper – inwestuj w video. Organizuj warsztaty, relacje live, webinary. Te
wszystkie formaty ugruntują Twoją pozycję w branży, dadzą Ci rozpoznawalność i zbudują wizerunek osoby nowoczesnej. Dzięki regularnym publikacjom na profilach skupisz wokół siebie społeczność, która będzie się systematycznie powiększała. To wartość dodana działań wizerunkowych, a także potencjalna grupa przyszłych klientów.

Nie masz już chyba wątpliwości, że video jest skuteczne i warto się zainteresować nowoczesnymi realizacjami. Jako że działam w tym temacie już od kilkunastu lat, mogę się podpisać pod tezą, że dzięki filmom dotrzesz ze swoją ofertą do większej grupy docelowej i w konsekwencji – zaczniesz sprzedawać z większą skutecznością, co przełoży się na zwiększenie Twoich dochodów.

Na koniec mam dla Ciebie radę. Jeśli zdecydujesz się wejść w tę formę prezentacji, zadbaj o profesjonalną realizację.

Anna Oszajca – trener autoprezentacji medialnej, współtwórca marek osobistych. Twórca i producent video. Stworzyła od podstaw, bądź koordynowała, łącznie ponad 13 tysięcy godzin nagrań wideo w tym programów, reklam i wywiadów. Pokazuje jak wydobyć swój indywidualny charakter, kreować wartościowe treści i występować publicznie, żeby inni chcieli to oglądać – a następnie kupować właśnie od Ciebie. E-mail: kontakt@annaoszajca.com

[/betterpay]