18. numer Strefy Nieruchomości® już jest!

Kochani, mamy już 18. numer Strefy Nieruchomości®.

Razem z całym zespołem redakcyjnym zapraszamy w podróż od Opola poprzez Łódź, Warszawę, Gdańsk, Batumi aż do Dubaju. W ten sposób chcemy pokazać, jak bardzo wojna w Ukrainie ma wpływ na wszystko, co dzieje się w świecie gospodarki.

Ostatni odczyt barometrów nastroju przygotowywany przez Obido.pl pokazuje, że mamy wyhamowanie wzrostów i stagnację na rynku nieruchomości.

Jednak mimo istotnych zmian na rynku oraz dużej niepewności Maciej Welman i Patryk Sołtysiak opowiadają w okładkowym wywiadzie, że nawet w czasach kryzysu można na inwestycji osiągnąć spektakularny zysk rzędu 600 tys. złotych na flipie. Rozmawiam z nimi o tym: jak zaplanować proces inwestycyjny, jak dostosować produkt do klienta oraz jak się zarabia w czasach galopującej inflacji i szybujących stóp procentowych.

Podczas gdy jedni ograniczają lub całkowicie wstrzymują inwestycje, inni przeżywają czasy prosperity.

Jeszcze inni wykorzystują rok 2022, aby spojrzeć na swoją firmę z dystansem. Tak postąpili Marcin Heffner i Jacek Sydor, właściciele Investor Property, we wspomnianym już przeze mnie Opolu.
Wilk z Wielkiej Integracji, czyli Kuba Midel, wprost mówi o tym, że w trudnych czasach inwestuje i kupuje nieruchomości w myśl zasady: „Bądźcie odważni, kiedy wszyscy drżą, i drżyjcie, kiedy wszyscy są odważni”.

A skoro mowa o aktualnym stanie rzeczy, to trudno nie wspomnieć słów Wojtka Orzechowskiego, który w artykule Zawirowania na rynku nieruchomości – hossa czy bessa? 

Odpowiada, że dzisiejsza sytuacja na rynku nieruchomości ma inny kontekst niż kryzys z 2008 roku. Na pewno dwuletni lockdown i COVID przyzwyczaiły nas do ekstremalnych warunków i dzisiejsze zmiany na rynku gospodarczym traktujemy z większą rezerwą. Jednak jak mówi Wojtek: „Co do okazji na rynku, to zawsze czasy paniki i strachu sprzyjają osobom, które kupują mieszkania z zyskiem”. Na potwierdzenie on sam realizuje siedem inwestycji deweloperskich oraz w tym roku 52 inwestycje flipowe walcząc o miejsce „Flipera roku” w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Mieszkanicznik.

Mam nadzieję, że różne punkty widzenia bohaterów naszych wywiadów będą dla Ciebie inspiracją, a może nawet punktem zwrotnym w Twoich działaniach. Bo „Strefa Nieruchomości®” naprawdę zmienia życie inwestorów, o czym opowiada Iwona Dylak, która postanowiła wypłynąć na szerokie wody po lekturze jednego z naszych tekstów.

W tym numerze pisali dla nas: Wojciech Orzechowski, Paweł Albrecht, Aneta Nagler, Dagmara Biegańska, Monika Butryn, Agnieszka Cal, Basia Domarus, Natalia Drysiak, Dorota Dymyt-Holko, Grzegorz Grabowski, Monika Hołub, Marta Kubacka, Elżbieta Liberda, Agnieszka i Michał Łukaszewscy, Paweł Preisner, Justyna Sprawka, Marek Wielgo, Aleksandra Zalewska – Stankiewicz

Zachęcam do zapoznania się ze spisem treści. Czeka na Was wiele inspirujących wywiadów, analiz rynku, artykułów, które pokazują zmiany na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam do przeczytania naszego jesiennego numeru.

Z życzeniami sukcesów inwestycyjnych,

Aneta Nagler