Biznes to przede wszystkim relacje – Strefa Nieruchomości

Tekst: Paweł Albrecht

WIN-WIN – w jaki sposób, inspirując innych, wchodzimy na kolejny biznesowy poziom?

Kiedy zastanawiałem się, co mnie najbardziej w życiu cieszy – przed oczami miałem głównie jedną rzecz. Było to poznawanie i czerpanie inspiracji od bardzo bogatych osób, które ułożyły już przede mną większość biznesowych puzzli. To dawało mi realną nadzieję, że dzięki ich wskazówkom osiągnę swoje finansowe cele.

Dlatego postanowiłem odwiedzać przedsiębiorców na różnych kontynentach. Chciałem zebrać esencję ich doświadczeń i stworzyć pigułkę wiedzy, którą będę mógł wykorzystać. Po drodze okazało się, że praktycznie wszyscy ludzie, których poznałem, pragną poznawać ludzi mądrzejszych od siebie. Rozpocząłem więc
w oparciu o pierwsze kontakty organizację spotkań networkingowych, które już nie tylko mnie, ale każdemu przedsiębiorcy umożliwiały dostęp do tych samych informacji. Dzięki temu zbudowałem w wielu branżach ogromną siatkę kontaktów, które zaowocowały zrealizowaniem założonych planów. Najpierw milion złotych, a następnie milion dolarów. Dzisiaj nasz biznes tak naprawdę zaczyna nabierać prawdziwego rozpędu, ponieważ zaczynamy łączyć się w poważne grupy kapitałowe, które wspólnie mają zdecydowanie większe cele finansowe.

“Dlatego na każdym kroku będę podkreślał,
jak ważne w życiu przedsiębiorcy są inspirujące
znajomości, które pomagają nam wejść na
wyższy poziom zarobków i organizacji pracy.”

Niestety w Polsce proces wymiany wiedzy i kontaktów trwa tylko niespełna 30 lat. Nie do końca wiemy jako społeczeństwo, jak ze sobą rozmawiać o pieniądzach
i jak zachowywać się na spotkaniach networkingowych. W stosunku do krajów wysoko rozwiniętych, których wojna ominęła szerszym łukiem – jesteśmy o kilka pokoleń mentalnie do tyłu. Na szczęście Polacy radzą sobie w każdych warunkach. Jako naród jesteśmy głodni sukcesu. Głodni udowodnienia, że Polak nie tylko „potrafi” – ale „potrafi już na bardzo duża skalę”. To nas zaczyna łączyć ze sobą na każdym etapie biznesowej kariery. Chcemy być wielcy wspólnie, tak aby od samego dołu budować opinie o Polsce i jej przedsiębiorcach. To pozwala łączyć się w duże grupy, które są spragnione niezwykłych dokonań. Czerpanie informacji od bogatych ludzi to najważniejszy sposób na szybkie rozwiązywanie problemów, które ktoś już wcześniej rozwiązał. „Robienie zdjęć ułożonych przez kogoś puzzli” i natychmiastowe wdrażanie ich w życie po prostu gwarantuje sukces. Dlatego też w 2021 roku, poza nieruchomościami, zaczynamy tworzyć społeczność przedsiębiorców, którzy zajmują się już nie tylko branżą nieruchomości. Albrecht International klasycznie zrobi to po prostu dobrze.

Czy na spotkania networkingowe powinni przychodzić wszyscy?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wydarzenia branżowe nie są organizowane tylko po to, aby usłyszeć magiczne „jedno zdanie ze sceny”, które zmieni nasze życie. Dlatego osoby początkujące powinny stosować metodę 80/20 – więcej wiedzy, trochę networkingu. Natomiast zaawansowani gracze działają w modelu 10/90 – minimalna ilość nowości na rynku i 90% nastawienia na poznawanie nowych, konkretnych osób, z którymi zaczynamy działać. Nasze spotkania organizujemy już od 2015 roku. Osoby, które wtedy na koncie miały jednego flipa, dzisiaj budują osiedla deweloperskie. Część osób, tak jak między innymi ja, tworzy drugie nogi swojego biznesu i stawia duże hale magazynowe i fabryki produkcyjne. Świat poszedł do przodu, a my razem z nim. Dlatego nie organizujemy już wyłącznie spotkań dla osób początkujących. Postanowiliśmy stworzyć również grupę dla osób z końca biznesowego łańcucha pokarmowego. W ramach tej grupy spotykamy się z osobami, które zarabiają minimum milion dolarów rocznie i zatrudniają przynajmniej 10 osób. To zamknięte, nieoficjalne spotkania, gdzie dostęp jest możliwy jedynie przez akceptację naszej organizacji.

Jedno spotkanie w takiej grupie sprawia, że problem, który samodzielnie rozwiązujemy przez tydzień, zamykamy wspólnie jednym zdaniem. To błogosławieństwo dla przedsiębiorców, którzy do tej pory byli ze swoimi wyzwaniami sami. Moje marzenie z dzieciństwa stało się rzeczywistością. Wobec tego, jeżeli zwykłe spotkania networkingowe są już dla Ciebie nudne i mało przydatne – życzę Ci tego, abyś w przyszłości dołączył do tak elitarnego grona.

Dlaczego stale organizuję platformę do wymiany kontaktów i wiedzy?

Pieniądze, które zarabiamy, to tylko narzędzie do realizacji naszych planów, marzeń i budowania rodziny. Na koniec dnia liczy się to, jaki wkład miało nasze życie w innych ludzi i środowisko. Kiedy na ostatnim Zjeździe Absolwentów zapytałem, ile osób dzięki temu, że mnie poznało, zarobiło w konsekwencji milion złotych – kilkanaście osób podniosło rękę. To jasno pokazuje, że każdy z nas, kiedy inspiruje innych i umożliwia im dostęp do swojej wiedzy i kontaktów – zmienia ich życie na lepsze. Im więcej pomożesz innym, tym więcej zaufania w swoim środowisku zdobędziesz.

Chcesz poznać innych przedsiębiorców?

Wejdź na stronę www.pawelalbrecht.com i zapoznaj się z najbliższym harmonogramem wydarzeń stacjonarnych. Zacznij od pierwszego spotkania, na którym podejmiesz pierwsze decyzje. Dzięki temu po prostu skupisz się jak laser na działaniu, które będzie generować pieniądze. Dodatkowo dla osób początkujących stworzyliśmy kurs podstawowy, który w ramach nagrań video pokazuje od A do Z, w jaki sposób zacząć zarabiać pieniądze na nieruchomościach. Omawiamy
w nim temat szukania okazji, finansowania projektów, remontu oraz najczęstszych błędów inwestycyjnych i poruszania się w świecie networkingu. Kontaktując się z innymi przedsiębiorcami, musisz mieć podstawową wiedzę, która pozwoli na rozmawianie w tym samym języku. Zacznij więc od kursu online i pierwszego spotkania stacjonarnego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy nieruchomości lub własny biznes są dla Ciebie, możesz umówić się na rozmowę z naszymi opiekunami pod adresem szkolenia@pawelalbrecht.com lub zadzwonić +48 727 901 414. Stały dostęp do wiedzy znajdziesz również na kanale YouTube oraz profilu FB pod hasłem: Albrecht o nieruchomościach.

Paweł Albrecht

Przedsiębiorca, inwestor na rynku nieruchomości. Organizator wydarzeń networkingowych dla przedsiębiorców, dzięki którym aktywni i ambitni uczestnicy zarabiają więcej pieniędzy.