Dobry zwyczaj: wypożyczaj!

Olga Błaszczyk

Czyli 5 powodów, dla których korzystanie z wypożyczalni mebli i dekoracji się opłaca

Z pewnością każdy, kto działa na rynku nieruchomości, słyszał już o home stagingu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że nieruchomość odpowiednio przygotowana do sprzedaży – odremontowana, umeblowana i wystylizowana – sprzeda się szybciej i drożej niż pozostałe. Niestety, to przygotowanie jest czasochłonnym procesem, wymagającym znacznych środków finansowych. Na ostatnim etapie inwestycji te środki zazwyczaj zaczynają się kończyć. Pojawia się pytanie, czy warto inwestować w meble i dekoracje, które wprawdzie pokażą potencjał nieruchomości, ale których kupujący nie będą chcieli zatrzymać.

Na szczęście inwestorom na pomoc przychodzą wypożyczalnie dekoracji i mebli na potrzeby home stagingu. Pierwsza w Polsce taka wypożyczalnia – Scenografia Wnętrz – powstała wiosną 2021 roku w Łodzi. Za niewielką cenę można w niej wynająć wszystko: od sztucznych roślin i wazonów, przez dmuchane materace i tekstylia takie jak poduszki, narzuty czy dywaniki, aż po plakaty, akcesoria kuchenne i łazienkowe, a nawet mniejsze meble. Dostępne są również gotowe do wypożyczenia zestawy dekoracji, skomponowane przez doświadczoną homestagerkę. Przez ostatnie miesiące w niemal wszystkich dużych miastach Polski powstało wiele podobnych wypożyczalni . Ale pojawia się pytanie: czy naprawdę warto z nich korzystać? Dlaczego wypożyczanie dekoracji czy mebli jest bardziej opłacalne niż ich kupowanie? Jakie korzyści ze współpracy z wypożyczalniami mogą odnieść inwestorzy?

1. Wypożyczenie to mniejsze koszty niż zakup

Urządzenie i udekorowanie nieruchomości na sprzedaż to spory wydatek. Nawet korzystając z tanich sieciówek i polując na promocje, na meble i dekoracje można wydać nawet kilkanaście tysięcy złotych lub więcej. A nie zawsze mamy gwarancję, że wydatek się zwróci. Bywa, że kupujący nieruchomość nie są zainteresowani jej zakupem z wyposażeniem. Korzystając z wypożyczalni, całe wyposażenie mamy za niewielki ułamek jego ceny sklepowej, a zaoszczędzone pieniądze możemy zainwestować w coś innego. A jeśli oglądający będą chcieli kupić urządzone mieszkanie – większość wypożyczalni daje możliwość odkupienia wypożyczonych mebli i dekoracji.

2. Wypożyczenie to ogromna oszczędność czasu

[betteroffer]

TO TYLKO FRAGMENT ARTYKUŁU.
ABY WYKUPIĆ DOSTĘP DO CAŁOŚCI, KLIKNIJ W PRZYCISK KUP TERAZ.

[/betteroffer]

[betterpay amount=”1.00″ button=”http://www.strefanieruchomosci.info/wp-content/uploads/2019/01/kup-teraz.png” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””]

Ile czasu zajmuje zaaranżowanie nieruchomości na sprzedaż? Stworzenie koncepcji, listy zakupowej, rajd po przynajmniej kilku sklepach (często zlokalizowanych w odległych częściach miasta), transport, montaż, dekorowanie… A później bardzo często zwroty już niepotrzebnych zakupów. To czasem nawet kilka dni pracy. Wypożyczalnie rozwiązują większość tych problemów. Zazwyczaj zlokalizowane są w centrum miasta, dlatego jedziesz tylko w jedno miejsce, unikając stania w korkach i kolejkach do kasy. Dekoracje często dostępne są w gotowych zestawach, dlatego nie musisz się zastanawiać, „czy to będzie do siebie pasować”. A jakby tego było mało – wypożyczając meble lub dekoracje, możesz od razu zlecić aranżację swojej nieruchomości. Doświadczona homestagerka zajmie się stylizacją, a Ty poświęcisz czas na inne zadania.

3. Możliwość skorzystania z profesjonalnego doradztwa

Nie każdy inwestor zna się na wystroju wnętrz. Dobranie dekoracji dla wielu stanowi duże wyzwanie. Na szczęście wypożyczalnie w Polsce otwierane są często przez doświadczone homestagerki, czyli osoby, które na co dzień zajmują się stylizacją nieruchomości. Jeśli przed wypożyczeniem wyślesz im zdjęcia lokalu – możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i dobór akcesoriów pasujących do stylu wnętrza.

4. Brak konieczności magazynowania

Zdarza się, że inwestorzy, aby usprawnić proces aranżacji i stylizacji nieruchomości, posiadają własne zasoby mebli i dekoracji. Jest to jednak związane z ponoszeniem znacznych kosztów magazynowania i transportu. O ile w przypadku kilku poduszek i świeczek nie jest to bardzo duży problem, o tyle inaczej sprawa wygląda z meblami czy większymi dekoracjami. Wypożyczalnie stanowią rozwiązanie tego problemu – tym bardziej że niektóre z nich oferują także usługę transportu, zwłaszcza te, które zajmują się wypożyczaniem mebli.

5. Różnorodność akcesoriów dekoracyjnych

Nawet jeśli ktoś ma możliwość magazynowania dekoracji i mebli, musi liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Korzystanie z własnych zasobów oznacza zazwyczaj używanie ciągle tych samych dekoracji lub też posiłkowanie się dekoracjami wyłącznie z popularnych sieciówek akceptujących zwroty. Wypożyczalnie dysponują setkami, jeśli nie tysiącami dekoracji, często w standardzie premium. Na bieżąco uzupełniają one swoją ofertę, podążając za aktualnymi trendami. Dzięki temu mamy pewność, że korzystając z ich asortymentu, wyróżniamy swoją nieruchomość na tle innych i podnosimy jej standard, mogąc uzyskać wyższą cenę sprzedaży.

Czy wypożyczalnie dekoracji to oferta i usprawnienie pracy wyłącznie dla inwestorów? Absolutnie nie! Wśród klientów wypożyczalni mogą znaleźć się także pośrednicy czy biura nieruchomości, które dla swoich klientów przygotowują nieruchomości do sesji zdjęciowych. Wypożyczalnie są też idealnym rozwiązaniem dla stylistek i homestagerek, chcących zaoszczędzić czas. Każdemu skorzystanie z wypożyczalni pomoże znacznie usprawnić proces przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Na szczęście coraz większa dostępność wypożyczalni na potrzeby home stagingu oraz ich poszerzający się asortyment są nadzieją dla wszystkich ceniących sobie swój czas i pieniądze.

[/betterpay]