Fortum. Prąd w telefonie – Strefa Nieruchomości

Artykuł Sponsorowany

Pierwsze w Polsce smart rozliczenia za prąd!

Od wielu lat nasz telefon jest czymś więcej niż urządzeniem do komunikacji. Słuchamy z niego muzyki, robimy przelewy, oglądamy seriale i gramy. Nadszedł czas na kolejną dużą zmianę. Fortum* wprowadziło nowoczesną usługę rozliczeń za prąd, dzięki której smartfon staje się energetycznym centrum dowodzenia. Informacje o wydatkach, zużyciu, a także doładowania są teraz łatwo dostępne w aplikacji mobilnej. A dzięki oszczędności czasu i bezpieczeństwu rozliczenia usługa doskonale sprawdzi się w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem.

Rozliczenia za prąd są jednymi z najbardziej skomplikowanych i najgorzej ocenianych przez klientów rodzajów rozliczeń. Powodów jest wiele, a do najważniejszych należą:

 • nieczytelne i nieregularnie przychodzące rachunki,
 • zawiłe rozliczenia skutkujące naprzemiennie nadpłatami lub dopłatami,
 • brak kontroli i możliwości analizy zużycia, a tym samym podjęcia skutecznych działań na rzecz obniżenia rachunków.

W przypadku mieszkań inwestycyjnych – przeznaczonych na wynajem – sytuacja jest jeszcze trudniejsza, bo do powyższej listy dochodzą czasochłonne rozliczenia okresowe i końcowe z najemcami oraz ryzyko konfliktu między najemcą a wynajmującym na tle niezapłaconych rachunków za media,
a w szczególności za energię elektryczną.

Fortum konsekwentnie rozbudowuje portfel usług i narzędzi ułatwiających codzienne życie klientów, wprowadzając w ostatnim czasie chociażby Rozliczanie na Żądanie dla prądu i gazu czy rozwijając aplikację mobilną Moje Fortum, która upraszcza kontrolę nad rachunkami. Bazując na tych doświadczeniach i znając szczególne potrzeby związane z obsługą wynajmowanych mieszkań, rozpoczęto prace mające na celu stworzenie usługi, która uprości rozliczenia i zapewni ochronę właścicieli i najemców. Istotnym elementem pozwalającym na zmianę obecnego stanu rzeczy jest postępujący od kilku lat w Polsce proces wymiany tradycyjnych liczników energii elektrycznej na „liczniki inteligentne”, które pozwalają na dwukierunkową komunikację z licznikiem, umożliwiając m.in. zdalny odczyt zużycia czy zdalne włączenie i wstrzymanie dostaw prądu. Dotychczas liczniki takie zostały zainstalowane w około 1,5 mln gospodarstw domowych na terenie całej Polski.

Dla tych, którzy już korzystają z liczników inteligentnych, Fortum przychodzi z rozwiązaniem rozliczeń za prąd w wersji smart. Usługa sprawdzi się doskonale
w mieszkaniach na wynajem, ale powinni się nią zainteresować wszyscy, którzy chcieliby odzyskać kontrolę nad zużyciem energii i rachunkami za prąd. Prąd
w telefonie nie jest prostym dodatkiem do dotychczasowej umowy na prąd, to zupełnie nowe podejście do dostarczania prądu do domu z zapewnieniem szerokiego dostępu do informacji o zużyciu oraz uproszczonych i bezpiecznych rozliczeń za prąd.

* Fortum – międzynarodowa firma energetyczna wywodząca się z Finlandii, będąca przodującym, niezależnym, ogólnopolskim sprzedawcą prądu i gazu oraz
producentem i dystrybutorem ciepła.

Wybierając Prąd w telefonie, zyskujesz:

 1. Smart aplikację – dzięki której łatwo i szybko sprawdzisz oraz załatwisz wszystko, co związane z rozliczeniami za prąd.
 2. Rachunki przedpłacone – doładowujesz konto w aplikacji dowolną kwotą, w dowolnym czasie i miejscu. Po wyczerpaniu środków na koncie dostawa prądu zostanie zdalnie wstrzymana, dzięki czemu unikniesz zadłużenia.
 3. Kontrolę zużycia energii i wydatków – dzięki codziennym odczytom zużycia na bieżąco sprawdzasz aktualne zużycie energii oraz wydatki na prąd.
 4. Oszczędności i dbałość o środowisko – śledząc wydatki i wysokość zużycia prądu, nabierasz świadomości, a tym samym możesz zmniejszać zużycie, oszczędzać pieniądze i minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Dodatkowo otrzymasz Certyfikat Zielonej Energii potwierdzający, że Fortum zakupiło energię elektryczną wytworzoną z odnawialnych źródeł w ilości odpowiadającej 100% Twojego zużycia prądu.
 5. Proste rozliczenia – brak prognoz i korekt to bezproblemowe rozliczenia i w efekcie więcej czasu dla siebie – oznacza to koniec ze skomplikowanymi fakturami, prognozami, nadpłatami i przeoczonymi terminami płatności.
 6. Powiadomienia SMS – będziesz otrzymywał powiadomienia o najważniejszych zdarzeniach związanych z usługą, w tym o liczbie dni, na jakie wystarczą posiadane na koncie środki, o konieczności doładowania konta czy o nietypowym zużyciu energii.
 7. Awaryjne saldo – nie musisz się martwić, jeśli zapomnisz doładować konto – awaryjne saldo zabezpiecza Cię przed nagłym wyłączeniem prądu.
 8. Ubezpieczenie od domowych usterek – usługa Home Assistance to ochrona na wypadek domowych awarii, gwarantująca Ci dostęp do fachowców, takich jak hydraulik, ślusarz, elektryk i wielu innych.

https://pradwtelefonie.fortum.pl/wynajem
tel .42 206 87 87

Prąd w telefonie to szczególne ułatwienia i ochrona, przygotowane z myślą o mieszkaniach przeznaczonych na wynajem:

 1. Dostęp z QR-kodem – właściciel może wygenerować i przekazać lokatorom kod QR pozwalający na dostęp do aplikacji mobilnej. Bez przekazywania danych logowania czy hasła, bez udostępniania wrażliwych danych.
 2. Samoobsługa – dzięki dostępowi do aplikacji lokatorzy samodzielnie sprawdzą stan konta oraz informacje o zużyciu i wydatkach, a co ważniejsze, zadbają
  o doładowanie konta, dzięki czemu rozliczenia i płatności rachunków to przeszłość.
 3. Bezpieczne rozliczenia – dzięki przedpłacie właściciel mieszkania oraz najemcy zyskują pełną przejrzystość i bezpieczeństwo w zakresie rozliczeń rachunków za prąd.

Prawdziwy święty spokój!

Prąd w telefonie wystartował w sierpniu tego roku i w pierwszej kolejności dostępny jest dla gospodarstw domowych na terenie aglomeracji wrocławskiej. Natomiast zainteresowani z innych obszarów mogą zgłaszać się już teraz, dzięki czemu zostaną poinformowani o dostępności usługi jako pierwsi. Z okazji startu Fortum przygotowało specjalne warunki promocyjne oraz ofertę pozwalającą wypróbować usługę przez 3 miesiące. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na
stronie: www.pradwtelefonie.fortum.pl.