Interesują Cię inwestycje deweloperskie?

Branża deweloperska cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów z branży nieruchomości i nie tylko tych!!

Każdy kto zaczyna swoją przygodę z nieruchomościami bardzo często myśli o projektach deweloperskich. A jak udało się z zyskiem zrobić kilka flipów lub gotowców inwestycyjnych, w końcu przychodzi chrapka na bycie deweloperem.

Do tego nie trzeba papierka, który nada Ci tę funkcję. Ale bez odpowiedniej wiedzy, jak zarabiać na procesie deweloperskim, w jaki sposób zaprojektować formalnie działalność, jak zarządzać procesem inwestycyjnym, i współpracować z ekipą budowlaną, możesz polec.‼️

Kwestia najważniejsza – wybór działalności gospodarczej. Najbardziej odpowiednią formą prowadzenia takiej działalności jest spółka kapitałowa (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna) lub spółka osobowa w formie spółki komandytowej. Oczywiście najlepiej, aby komplementariuszem w takiej spółce była także spółka kapitałowa. Pamiętaj, że działalność gospodarcza z wpisem do CEIDG jest najgorszym, a wręcz nieodpowiednim wyborem do prowadzenia działalności deweloperskiej.‼️

Kolejna kwestia, zadbaj o finansowanie dla planowanych inwestycji. Z uwagi na niewielką atrakcyjność inwestycji realizowanych ze środków własnych, pozyskuj zewnętrznych inwestorów, wykorzystuj inne swoje spółki, które przynoszą Ci dochody. Dlaczego? Ponieważ dobra historia finansowa pozwoli Ci wykorzystać je do nowych inwestycji deweloperskich.

I bardzo ważne! Zgromadź odpowiedni know-how i ludzi. O rynku pierwotnym piszemy na łamach Strefy Nieruchomości.

Dziś polecam Ci artykuł „Ile można zarobić na pierwszej inwestycji deweloperskiej”, którego autor, przedsiębiorca, deweloper – Jarosław Gulewski wskazuje kluczowe kwestie:
„…Gdy zaczynamy pierwszy projekt deweloperski, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, na które składa się: finansowanie inwestycji, rodzaj zabudowy, wybór odpowiedniej działki oraz jej lokalizacja.

Na co jeszcze zwracać uwagę
Przed rozpoczęciem inwestycji deweloperskich, koniecznie trzeba przeprowadzić analizę powodzenia inwestycji, biorąc pod uwagę lokalizację działki, cenę działek do mieszkań oraz popyt w danym rejonie. Nie bez znaczenia będzie zaangażowanie , wytrwałość i skuteczny proces zarządzania inwestycją.
Ale to co jest najważniejsze to zysk.
Na początku warto realizować domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej, ale z czasem największy zysk można osiągnąć przy budowie budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, tak aby wyszło 8 mieszkań po 60 mkw. Ile możemy zarobić?
Według Jarosława Gulewskiego dużo.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Strefę Nieruchomości‼️

Pełny artykuł Jarosława Gulewskiego, przeczytasz w 3. numerze Strefy, którą możesz nabyć na naszej stronie lub w sklepie rentiera: https://skleprentiera.pl/…/STREFA-NIERUCHOMOSCI-NR-3-Ma…/529