Jak kreować nową rzeczywistość kamienic na rynku deweloperskim?

#Miniakademik, „Wiszące ogrody”, „Słoneczne tarasy” to trzy niezwykłe inwestycje deweloperskie.

Każdy inny i każdy wykorzystuje potencjał architektoniczny i kulturowy Łodzi, wpisując się jednocześnie w prowadzone przez Łódź działania pod nazwą „#Miasto #kamienic”. Do Łodzi ściąga mnóstwo inwestorów, którzy chcą dobrze ulokować swój kapitał i mogą zarobić od 19% do 25 % w skali roku. Jak to zrobić?

Tomasz Góra w wywiadzie do 3. numeru Strefy Nieruchomości opowiada o tym, jak tworzyć nowatorskie, ale i luksusowe projekty wykorzystując potencjał kamienic.

Miniakademik będzie nawiązywał swoją konstrukcją do zabudowy polskich kamienic czynszowych.
A co zyska klient, który zakupi budynek?
Strategia biznesowa zakłada zakup mieszkań z wynajętymi mieszkaniami, podpisanymi umowami najmu oraz wynajętymi powierzchniami komercyjnymi.

„Wiszące ogrody”, czyli renowacja kamienicy przy ulicy Tuwima w Łodzi, zlokalizowana zaledwie 300 metrów od Nowego Centrum Łodzi, będzie zawierała 41 apartamentów oraz lokali użytkowych. Całość zachowa nowoczesną konstrukcję, ale i historyczną fasadę budynku. A to co najciekawsze, na dachach będą znajdowały się tarasy z ogrodami.

Trzeci projekt „Słoneczne tarasy” to niebanalny projekt – część tego kompleksu będzie zbudowana w kształcie piramidy. Każde kolejne piętro będzie węższe o jeden metr, przy każdym balkonie będzie wyrastało małe drzewko.

Jak mówi w wywiadzie Tomasz Góra „To jest innowacyjny pomysł, bo zależy nam, aby tworzyć architekturę niestandardową. Szukamy rozwiązań, które sprawdziły się w innych częściach Europy. Podnosimy standardy, aby sprostać oczekiwaniom odbiorcy i być konkurencyjnymi dla innych deweloperów”