Katowicki rynek mieszkaniowy – czas na dyskusję!

Już we wtorek, 15 listopada br. odbędzie się największa regionalna konferencja – „Warto zamieszkać w Katowicach!” – dedykowana inwestorom i deweloperom, realizującym inwestycje mieszkaniowe w stolicy województwa śląskiego.

Z radością informujemy, że Strefa Nieruchomości® objęła to wydarzenie patronatem medialnym.

Podczas wydarzenia omówiona zostanie m.in. bieżąca sytuacja na lokalnym rynku nieruchomości oraz szanse i wyzwania, jakie przed nim stoją. Wydarzenie organizuje portal RynekPierwotny.pl pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice. 

Miasto z potencjałem 

Dynamiczny rozwój przemysłu, ogromne możliwości biznesowe i mnóstwo zieleni – lista zalet stolicy Śląska jest bardzo długa. W tegorocznym „Rankingu Miast Przyjaznych dla Biznesu” magazynu Forbes Katowice znalazły się na szczycie zestawienia. Miasto zajęło także drugie miejsce w Rankingu Dostępności Mieszkaniowej portalu RynekPierwotny.pl, wyróżniając się dobrym stosunkiem cen mieszkań do wynagrodzeń. Takich zestawień, w których docenia się Katowice, jest więcej, co bez wątpienia wpływa na poprawę wizerunku miasta.

Z roku na rok zyskuje ono zarówno w oczach mieszkańców, jak i inwestorów. Prężnie rozwija się także rynek nieruchomości, a włodarze miasta podejmują liczne działania proinwestycyjne.

Jak zatem będzie wyglądał dalszy rozwój Katowic? Dlaczego warto tu prowadzić biznes i realizować inwestycje deweloperskie? Jaką strategię miasto planuje przyjąć na trudne czasy? Między innymi na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy organizowanej konferencji.

Największa konferencja mieszkaniowa w Katowicach w 2022 roku

Eksperci branży nieruchomości, wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, deweloperzy, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Katowice będą dyskutować o aktualnej sytuacji na lokalnym rynku mieszkaniowym. Podejmą dyskusję o szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed miastem.

Konferencja rozpocznie się prezentacją Bogumiła Sobuli – pierwszego Wiceprezydenta Katowic. Podczas swojego wystąpienia opowie o perspektywach rozwoju miasta jako miejsca przyjaznego mieszkańcom i inwestorom. Następnie odbędzie się prelekcja przedstawicieli Urzędu Katowice – „Kierunki rozwoju, plany miejscowe, urbanistyka, dostępność gruntów, współpraca i podejście do inwestorów”.

Głównym punktem wydarzenia będzie prezentacja raportu „Katowicki Rynek Mieszkaniowy”, przygotowanego przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, w którym szczegółowo opisują sytuację na lokalnym rynku nieruchomości. Podczas konferencji będzie również okazja do dyskusji – przeprowadzone zostaną dwa panele eksperckie.

Pierwszy z nich „Rynek mieszkaniowy w Katowicach – perspektywy i wyzwania” poprowadzi Jarosław Jędrzyński – ceniony analityk, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. W rozmowie wezmą udział: Michał Witkowski – Director Living Services w Colliers; Janusz Olesiński – Prezes Zarządu Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (KTBS), a także Dawid Sporysz – Dyrektor Zarządzający NOHO Investment.

Wydarzenie zwieńczy panel „Dlaczego warto zamieszkać w Katowicach”. O kwestiach zachęcających do osiedlenia się w tym regionie dyskutować będą: Mariusz Jankowski – Naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice; Adam Urbański –  Dyrektor Sprzedaży TDJ Estate; Dr Radosław Cyran – Katedra Badań Strategicznych i Regionalnych Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz Grzegorz Gajda – Redaktor Naczelny Dziennika Zachodniego. Dyskusję poprowadzi znany rynkowy ekspert Marek Wielgo.

Ostatnie odliczanie 

Konferencja odbędzie się 15 listopada 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Pl. Sławika i Antalla 1 w Katowicach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.30 od rejestracji uczestników i porannej kawy. Oficjalne otwarcie nastąpi o godzinie 10.00.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice.

Patronat medialny objęły: mojekatowice.pl, Nasze Miasto Katowice, Dziennik Zachodni, Strefa Nieruchomości, Śląski Biznes, FX MAG, Śląska Opinia, Real Estate Magazine, Investor Real Estate Expert, Ślązag.

 

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę konferencji: https://wartozamieszkacwkatowicach.pl/.

***

Kontakt do organizatora:

Radosław Bieliński

Manager ds. Komunikacji i Marketingu / Sektor B2B

RynekPierwotny.pl

696-191-298

r.bielinski@rynekpierwotny.pl

 

Kontakt dla mediów:

Mikołaj Ostrowski

Head of PR

RynekPierwotny.pl

530-619-988

m.ostrowski@rynekpierwotny.pl