Mieszkanie do wynajęcia – w super lokalizacji! Ile można na tym zarobić?

Wynajem mieszkań może przynosić stały dochód i pomóc w osiągnięciu wolności finansowej.

Musisz przyznać, że to kusząca wizja. Ale co zrobić, aby udało się skutecznie i z zyskiem wcielić ten cel w życie? Koniecznie trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach.

Po pierwsze komu wynająć?

Ustal komu chcesz wynajmować: studentom, pracownikom, małżeństwu, singlom? To jak sprecyzujesz swoją grupę docelową, będzie miało wpływ nie tylko na cenę wynajmu, ale i na urządzenie mieszkania.

Jeżeli szczegółowo przeprowadzisz research, ustrzeżesz się przed nierzetelnymi klientami. Jeżeli jednak boisz się, że Twoje mieszkanie zostanie zniszczone, zdewastowane przez lokatorów, którzy wprowadzą się np. ze zwierzętami, wprowadź odpowiednie zapisy w umowie, które zapewnią Ci bezpieczne warunki odzyskania mieszkania w takim stanie, w jakim je przekazałeś.

Rentowność inwestycji

Twój zarobek na inwestycji w mieszkanie zależy od kilku czynników: ważna jest cena, jak i uzyskany od najemców czynsz. Przy kalkulacji uwzględnij również opłaty i media. Zakładając, że kupujemy kawalerkę za 200 tys. zł, powinniśmy minimalnie zarobić rocznie 16 tys. zł (min. 8% zwrotu rocznie). Ważne jest, aby lokal wynająć jak najszybciej. Rentowność mieszkania, które stoi puste i nie przynosi żadnych dochodów, wynosi zero procent. Czasem lepiej wynająć mieszkanie za mniejsze pieniądze niż długo czekać na najemcę. Najgorszym Twoim wrogiem jest przestój i pusty lokal.

Dbaj o relacje!

Pamiętaj też o tym, aby dbać o partnerskie relacje z klientem. Znajdź czas na rozwiązywanie problemów dotyczących mieszkania, bądź dostępny, pomagaj!
W ten sposób zbudujesz trwałą relację. Nawet gdy klient przestanie wynajmować od Ciebie mieszkanie, z pewnością poleci Twoje mieszkanie oraz Ciebie innym osobom.
A w tym biznesie to najważniejsze‼️

Cały artykuł „UWAGA – mieszkanie do wynajęcia!” autorstwa Aleksandra Zalewska – Stankiewicz przeczytasz w 2. numerze Strefy Nieruchomości do kupienia na naszej stronie oraz w sklepie rentiera: https://skleprentiera.pl/…/STREFA-NIERUCHOMOSCI-NR-2-Ma…/497