MODERN LOFT MIESZKANIA, KTÓRE ODKRYWAJĄ HISTORIĘ ŁODZI – Strefa Nieruchomości

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karla Gottlieba Sängera, Karola Weilego i Stanisława Landaua w Łodzi. Wkrótce pełną parą ruszy adaptacja XIX-wiecznej elektrowni, dziś wchodzącej w skład osiedla mieszkaniowego ART MODERN. Zabytkowy budynek pomieści Ϻϻ klimatycznych lofów o zróżnicowanym metrażu i układzie, które trafią do specjalnej oferty MODERN LOFT. Aktualnie jest to jedyna oferta lofów w mieście włókniarzy.

Mimo kameralnej skali przestrzeni, wybór mieszkań w ramach oferty MODERN LOFT jest niezwykle awangardowy i eklektyczny – podobnie jak sztuka i historia samej Łodzi. Inwestorzy znajdą tu m.in. dwupoziomowe, liczące ponad 100 mkw. penthouse’y umożliwiające zaaranżowanie czterech pokoi, w tym domowego gabinetu do pracy, domowej sauny czy efektownego, aż dwudziestometrowego tarasu. Do oferty trafiły także kompaktowe lofty o powierzchni już od 43 mkw – To wyjątkowa propozycja dla statecznego singla, młodej pary lub po prostu każdego, kto własną przestrzeń do życia i pracy pragnie postrzegać w kategoriach sztuki – podkreśla Anna Osińsk, Sales and Marketing Manager w OPG Property Professionals, firmie zarządzającej projektem.

TRADYCJA…

Przyszli mieszkańcy zyskają coś więcej, niż stylowe i funkcjonalne mieszkania. Starannie opracowane, ceglane elewacje czy olbrzymie pod względem wielkości, zamknięte półokręgami otwory okienne, które dawniej doświetlały halę maszyn, stanowią żywe detale przenoszące nas do czasów kulturalnego i przemysłowego rozkwitu Łodzi. – Dawna elektrownia wyróżnia się znaczącą jakością architektoniczną i jest jednym z najpóźniejszych przykładów tego typu obiektów na terenie miasta, zrealizowanych w stylistyce modernistycznej – podkreśla Michał Styś, Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals. – Powstając w latach 20. ubiegłego wieku, budynek był świadkiem twórczości takich wielkich artystów, jak Katarzyna Kobro czy Władysław Strzemiński. MODERN LOFT stanowi więc prawdziwą gratkę dla osób zakochanych w barwnej historii i architekturze Łodzi – dodaje.

…I NOWOCZESNOŚĆ

Industrialna surowość, jaka charakteryzuje loftowe wnętrza, bynajmniej nie musi iść w parze z brakiem współczesnych udogodnień. O komfort mieszkańców MODERN LOFT zadba szereg możliwych do wprowadzenia funkcjonalności spod znaku Smart Home, umożliwiających sterowanie i automatyzację systemów ogrzewania, chłodzenia czy oświetlenia. Dodatkowym atutem będzie dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób o ograniczonej zdolności ruchowej – Dzięki szeregowi funkcjonalnych rozwiązań, m.in. w postaci pochylni przy wejściu do budynku, przestronnej windy i dojść do poszczególnych mieszkań czy choćby pryszniców bezbrodzikowych, zarówno nasi mieszkańcy, jak i ich goście będą czuć się w pełni komfortowo – podkreśla Anna Osińska. 

DOBRY ADRES 

Dodatkowym atutem inwestycji jest kameralna, a jednocześnie bardzo dobrze skomunikowana z centrum lokalizacja. W najbliższym otoczeniu osiedla ART MODERN znajduje się m.in. aż pięć parków miejskich, Centrum Handlowe Sukcesja i Pasaż Łódzki, a także rozbudowana infrastruktura wypoczynkowo-rekreacyjna, na czele z centrum sportowym Politechniki Łódzkiej Zatoka Sportu oraz lodowiskiem Bombonierka. Aktualnie kończą się prace budowlane przy II etapie osiedla. Tuż obok zabytkowej elektrowni do użytku oddany zostanie nowoczesny, 6-piętrowy budynek mieszczący 73 rozkładowe i wysoce funkcjonalne mieszkania. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa III etapu, w ramach którego powstanie kolejnych 106 lokali, od kompaktowych kawalerek o powierzchni 25 mkw., przez rozkładowe mieszkania trzy- i czteropokojowe, aż po luksusowe, ponad stumetrowe apartamenty znajdujące się na ostatnim, piątym piętrze. Część mieszkań z oferty III etapu znalazło już nabywców.