Oświetlenie LED pod kontrolą – Strefa Nieruchomości

Artykuł Sponsorowany

„Oszczędności płynące z wymiany oświetlenia konwencjonalnego na nowoczesne
w technologii LED w dobie podwyżek za prąd”.

Energia elektryczna w Polsce stale rośnie. Jesteśmy w czołówce państw europejskich z dużym przyrostem cen hurtowych energii i taryf dla wszystkich grup odbiorców. Dodatkowo w 2021 roku zarówno odbiorcy indywidualni, jak i przemysłowi zapłacą nową „opłatę mocową”. Firma BPE Lighting to firma inżynieryjno-produkcyjna, specjalizująca się w doborze systemów oświetleniowych na potrzeby rynku przemysłowego. W swojej ofercie posiada energooszczędne oprawy oświetleniowe dobrane według zastosowania w danym przemyśle. Specjalizuje się w produkcji opraw, osprzętu, instalacji w strefach zagrożonych wybuchem oraz w rozwiązaniach technicznych dostarczanych do przemysłu. Rozwiązania BPE Lighting oparte są na wiedzy pozyskanej głównie w przemyśle chemicznym, petrochemicznym i spożywczym.

W odpowiedzi na podwyżki energii elektrycznej dla przedsiębiorców zespół inżynierów BPE Lighting przygotował ofertę redukującą nawet o 60% zużycie prądu poprzez modernizację oświetlenia w zakładzie. Oferta BPE Lighting skierowana jest do prywatnych oraz państwowych przedsiębiorstw, które korzystają ze starego, nieefektywnego systemu oświetlenia. Dzięki skorzystaniu z oferty BPE Lighting można ograniczyć zużycie energii elektrycznej w zakładzie o około 50 60% oraz dostosować oświetlenie do obowiązujących norm.

Nasza oferta składa się z poszczególnych etapów:

 • wizja lokalna w zakładzie (zbieranie informacji o potrzebach)
  kończąca się audytem oświetleniowym,
 • projekt oświetlenia przy zastosowaniu nowoczesnych
  opraw LED w zależności od panujących warunków pracy,
  zgodnie z normą PN-EN 12464,
 • oferta na zaproponowane rozwiązania oraz propozycja
  finansowania inwestycji,
 • montaż nowego efektywnego systemu oświetlenia.

Warto wspomnieć, że nie trzeba od razu pokrywać całości kosztów modernizacji. Możemy przedstawić finansowanie, które będzie rozłożone w czasie.
Z zaoszczędzonych pieniędzy będzie można pokryć koszt nowej instalacji. Przy większości inwestycji czas zwrotu kosztów poniesionych na modernizację oświetlenia wynosi około roku. Jeżeli zajdzie taka potrzeba służymy pomocą w podpisaniu nowej, korzystniejszej umowy z dotychczasowymi dostawcami energii elektrycznej. W naszych realizacjach stosujemy czujniki natężenia oświetlenia oraz czujki obecności zgodne z protokołem DALI. Wykorzystujemy naturalne światło w przypadku, gdy na hali są świetliki lub okna. Usługa jest kompleksowa i dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

Zapraszamy do kontaktu:

BPE LIGHTING S.C.
80-208 Gdańsk, ul. M. Kopernika 16
603 603 707 Wojciech Majewski
668 043 266 Paweł Biernack