Projekt ŁÓDŹ.WORK – Strefa Nieruchomości

PRZY DOWBORCZYKÓW 18 OTWIERA SIĘ DLA NAJEMCÓW. Prace budowlane zostały już zakończone 

Nowa przestrzeń dla start-upów, agencji kreatywnych, freelancerów, firm IT, prawników, doradców oraz wszelkich innych, poszukujących niebanalnej powierzchni biurowej, zaczyna już działać w centrum Łodzi. W zrewitalizowanym budynku fabryki Teodora Meyerhofa już lada moment pojawią się pierwsi najemcy. Kolejni zgłaszają się z zapytaniami do inwestora, wpisując się na tzw. waiting list. Za realizację projektu ŁÓDŹ.WORK odpowiada spółka OKAM Global Commercial zależna od OKAM Capital, która znana jest w Łodzi m.in. z kulturalno-rozrywkowej przestrzeni przy ul. Piotrkowskiej 217

Początkowo w zabytkowej, XIX-wiecznej fabryce przy ul. Dowborczyków 18 mieściły się zakłady włókiennicze, potem przez wiele lat zakłady graficzne. Dziś fabryka zmieniła się w nowoczesny obiekt biurowy oferujący elastyczną i designerską powierzchnię utrzymaną w industrialnym klimacie. Każdy, kto chciałby go poczuć, może skorzystać z działającego w budynku „show-roomu”, w którym można zapoznać się z estetyką i funkcjonalnościami obiektu.

Jednym z największych atutów nowego biurowca są elastyczne zasady, na jakich odbywa się tu najem, zaczynający się już na poziomie 48 zł za m2 . Powierzchnię biurową w ŁÓDŹ.WORK można wynająć na okres nawet pół roku, moduły biurowe dowolnie łączyć i dzielić, a także samodzielnie decydować o aranżacji, dostosowując biuro do indywidualnych potrzeb. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców, przygotowaliśmy również elastyczne umowy typu „flex”, które upraszczają procedury i zapewniają możliwość wynajmu powierzchni nawet od 250 m2 . Każdego klienta staramy się traktować bardzo indywidualnie i dopasowywać naszą ofertę pod jego konkretne potrzeby o tłumaczy Arie Koren CEO, OKAM Global Commercial.

Niewątpliwą zaletą obiektu jest jego lokalizacja. Biurowiec wpisuje się w realizowaną od kilku lat koncepcję Nowego Centrum Łodzi, umiejscowionego między ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską. W obszarze tym, poza ŁÓDŹ.WORK, znajdują się nowoczesne obiekty takie jak: Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC1, Centrum Nauki i Techniki czy dworzec Łódź Fabryczna. W pobliżu są liczne urzędy, kawiarnie, restauracje, hotele, przystanki komunikacji miejskiej, miejsca rekreacji i sportu.

To niejedyne zalety ŁÓDŹ.WORK. Najemcy, którzy zechcą wprowadzić się do dawnej fabryki Meyerhofa, mogą liczyć na szereg bardzo współczesnych udogodnień. – Najważniejszym z nich jest dobre skomunikowanie oraz duża ilość miejsc parkingowych, o które niełatwo w centrum miasta. Naszym najemcom oferujemy ponadto możliwość skorzystania z darmowej wypożyczalni: elektrycznych pojazdów Twizy, którymi można jeździć nawet ulicą Piotrkowską, rowerów, a także hulajnóg, które będą wyłącznie do użytku najemców. Na terenie obiektu dostępna jest stacja do ładowania pojazdów elektrycznych oraz miejsce do parkowania własnych rowerów i innych jednośladów. Użytkownicy tych pojazdów będą mogli skorzystać również z prysznica i przechowalni rzeczy – dodaje Dagmara Grębowska, Project Manager, OKAM Global Commercial, odpowiedzialna za wynajem powierzchni w ŁÓDŹ.WORK. Dbając o komfort i dobre samopoczucie osób pracujących w ŁÓDŹ.WORK, inwestor stworzył dla nich strefę świeżego powietrza w reprezentacyjnej recepcji wyposażonej w oczyszczacze powietrza, a także „strefę chillout” zlokalizowaną na zewnątrz budynku. 

OKAM Capital od ponad 15 lat jest liderem wśród frm developerskich specjalizującym się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajdują się 22 projekty w 7 miastach w Polsce. W Łodzi, poza biurowcem Łódź. Work, OKAM jest właścicielem kreatywnej przestrzeni handlowo-biurowo-gastronomicznej przy ul. Piotrkowskiej 217.