RELACJA Z OGÓLNOPOLSKIEGO FORUM Kobiety Inwestują w Nieruchomości Strefa Nieruchomości

Tekst: Agnieszka Rudomino
Zdjęcia: Agata Kozak

Inspiracje, wiedza, kontakty i świetna atmosfera. Tak można podsumować pierwszą edycję Ogólnopolskiego Forum Kobiety Inwestują w Nieruchomości zorganizowanego przez
Inwestorki.pl.

Konferencja przyciągnęła ponad 300 kobiet inwestujących w nieruchomości. To niecodzienne wydarzenie zorganizowały dwie niezwykłe kobiety: Olga Marciniak, związana z nieruchomościami od 15 lat oraz Katarzyna Dziubałka – pomysłodawczyni marki Wielka Wymiana Kontaktów.

Skupiłyśmy się na pokazaniu sylwetek kobiet, które specjalizują się w inwestowaniu w nieruchomości, przekazaniu najlepszych praktyk oraz integracji doświadczonych inwestorek z początkującymi – wyjaśniają organizatorki. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliło się ponad 10 prelegentek. Wśród nich znalazły się m.in. inwestorki, pośredniczki, trenerki technik sprzedaży, deweloperzy, radcy prawni. Opowiadały głównie o tym, jak krok po kroku inwestować oraz wykorzystywać możliwości rynku nieruchomości. – Miałyśmy również sesję występów uczestniczek, co pozwoliło jeszcze lepiej zintegrować grupę. Networking trwał do 3 w nocy, a co wytrwalsi spotkali się jeszcze nad ranem… – relacjonuje Katarzyna Dziubałka.

[betteroffer]

To tylko fragment artykułu.
Aby wykupić dostęp do całości, kliknij w przycisk Kup teraz.[/betteroffer][betterpay amount=”1.00″ button=”http://www.strefanieruchomosci.info/wp-content/uploads/2019/01/kup-teraz.png” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””]

RELACJE UCZESTNICZEK

Konferencja ta pokazała, jak duża siła tkwi w kobietach. Inspirujące rozmowy podczas przerw, wymiana kontaktów oraz doskonałe panelistki sprawiły, że udział w konferencji na długo zapada w pamięć, a nawiązane kontakty owocują biznesowymi przedsięwzięciami – wylicza Małgorzata Lewandowska – uczestniczka, która od 5 lat aktywnie inwestuje na rynku nieruchomości, prowadzi też fanpage: Merytorycznie o nieruchomościach.

Znalazłam osobę, z którą rozpoczęłam współpracę przy inwestycji w Łodzi. Inna uczestniczka zaproponowała mi ciekawą współpracę przy flipie – podsumowuje swój udział Anna Krzykowska, początkująca inwestorka, która – jak nam oznajmiła – swoją pierwszą inwestycję odważyła się zrobić właśnie po opisywanej konferencji.

O kobietach inwestorkach rozmawiamy z prelegentką konferencji, Elżbietą Liberdą, autorką książki „Być Rentierem”, radcą prawnym, specjalizującym się w prawie nieruchomości.

Czy kobiety są dobrymi inwestorkami?

Jasne. Kobiety to przede wszystkim bardzo dobre negocjatorki. Większość kobiet, z którymi pracuję, ma ogromną wiedzę zarówno prawną, jak i – co pewnie wielu zaskoczy – z zakresu budownictwa. Kobiety potrafią dobrze przewidywać zmiany na rynku i dopasowywać się do panujących trendów. Szczególnie mocne są w przygotowywaniu ofert sprzedaży. A takie aspekty, jak home staging czy też dobieranie ze smakiem materiałów wykończeniowych mają we krwi.

Nad czym powinny popracować?

Z pewnością potrzebują większej wiary w swoje możliwości. Często są perfekcjonistkami. A w nieruchomościach trzeba decyzje podejmować rozważnie, ale i szybko. Często uciekają im dobre tematy, gdyż poświęcają czas na zastanawianie się i konsultowanie. 

Co chciałaś przekazać kobietom w swoim wystąpieniu? Co było według Ciebie najważniejsze?

Jeśli czujemy, że nieruchomości to biznes dla nas – trzeba działać. Ale do tego trzeba się dobrze przygotować. Dobra dokumentacja, odpowiednie zabezpieczenie swoich interesów w umowach i inwestowanie w nieruchomości z uregulowanym stanem prawnym to warunek powodzenia biznesu.

DROGA DO WOLNOŚCI FINANSOWEJ

Inwestorki.pl to społeczność kobiet, które inwestują w nieruchomości lub myślą o inwestowaniu i osiąganiu tym samym wolności finansowej – opowiada Dziubałka i dodaje:

Włożyłyśmy z Olgą w ten projekt całe serce, aby jak najbardziej zaspokoić potrzeby kobiet, które przybyły. Zostałyśmy docenione też za to, że zaoferowałyśmy merytoryczny, wysokiej jakości event w przystępnej dla każdego cenie.

Czy będą kolejne edycje i czego możemy się spodziewać?

Będą! Mamy zebrane ankiety i na pewno pojawią się tematy, na które głosowały uczestniczki pierwszej edycji. Pojawią się nowi prelegenci, nowe tematy, równie merytoryczne. Dla inspiracji chcemy też zaprezentować success stories kobiet, które osiągnęły w branży bardzo dużo. Planujemy warsztaty dla osób, które chcą pogłębić wiedzę. Tym razem wybrałyśmy na wydarzenie Hotel Renaissance przy Okęciu. Spotykamy się 22 lutego 2020 roku. 

[/betterpay]