Siedem wskazówek dla początkującego inwestora – Strefa Nieruchomości

Wojciech Orzechowski (Nr 6 str. 6)

Siedem wskazówek dla początkującego inwestora

Kiedyś pewien uczestnik moich warsztatów, decydując się na założenie bloga, zapytał mnie: „Co mógłbyś przekazać moim czytelnikom, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nieruchomościami? Co taki początkujący inwestor powinien wiedzieć na temat nieruchomości?”.

[betteroffer]

TO TYLKO FRAGMENT ARTYKUŁU.
ABY WYKUPIĆ DOSTĘP DO CAŁOŚCI, KLIKNIJ W PRZYCISK KUP TERAZ.

[/betteroffer]

[betterpay amount=”1.00″ button=”http://www.strefanieruchomosci.info/wp-content/uploads/2019/01/kup-teraz.png” validity=”0″ validity_unit=”d” ids=””]

1. ZDOBĄDŹ WIEDZĘ

Niezależnie od tego, jakim biznesem będziesz się zajmował, na początku powinieneś zdobyć wiedzę. Można to robić na różne sposoby – czytając książki, oglądając YouTube’a, słuchając mentorów, inwestorów, biorąc udział w szkoleniach. Ja polecam warsztaty dotyczące inwestowania w nieruchomości.

2. ROZWIJAJ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Nie poprzestawaj na samym szkoleniu. Jest mnóstwo kompetencji, które będą Ci potrzebne przy inwestowaniu w nieruchomości. Są to umiejętności: negocjacji, handlowania, nawiązywania relacji z innymi czy też kreatywnego podejścia do biznesu.

3. OTACZAJ SIĘ SPECJALISTAMI

Stwórz zespół ludzi, którzy będą Cię wspierać. Będą to: radca prawny, notariusz, księgowy, architekt, konstruktor, odpowiednia ekipa budowlana, ale przede wszystkim mentor. Mentor będzie korygował Twoje działania, będzie Ci dawał zadania, sprawdzał je, modyfikował. Będzie czuwał nad Tobą, podpowiadał Ci, pokazywał ścieżkę, którą powinieneś iść, aby popełnić jak najmniej błędów – są one nieuniknione, ale pod okiem doświadczonej osoby nie będą takie bolesne.

4. MIEJ CEL I GO REALIZUJ

Powinieneś wyznaczyć sobie realny plan działania. Powinieneś określić konkretny, sprecyzowany cel i dążyć do jego osiągnięcia w danym terminie. Powinieneś działać jak najprężniej, rozwijać swój potencjał i raz za razem podejmować nowe wyzwania.

5. ROZPOCZNIJ OD MAŁYCH ZADAŃ

Najpierw zrób jedną nieruchomość, jakieś niewielkie mieszkanie. Jeżeli to zrobisz, będziesz wiedział, jak wygląda proces inwestycyjny i o wiele łatwiej będzie
Ci inwestować w duże nieruchomości. Niektórzy twierdzą, że warto od razu inwestować na dużą skalę, że powinno się myśleć wielkimi kategoriami. Zgadzam się,
by myśleć wielkimi kategoriami, ale należy uczyć się powoli – najpierw malutką łyżeczką, małymi kroczkami, tak żebyś poszerzał swoją wiedzę, ryzykując przy tym jak najmniej swoich pieniędzy. Do działania na wielką skalę musisz się przygotować.

6. ZBADAJ RYNEK

Zobacz, jaka konkurencja występuje na rynku, na którym zamierzasz działać. Wyznacz ceny, które na nim dominują. Ustal, jakie produkty są tam sprzedawane, jak wyglądają tam mieszkania, na co jest największy popyt. Koniecznie zastosuj Wzór powodzenia inwestycji®, szerzej o nim opowiadam w mojej książce „Wszystko o flipach”.

7. DZIAŁAJ!

To jest najważniejsza rada. Należę do osób, które najpierw działają, potem myślą – to jest bardzo ryzykowne, ale zauważyłem, że wiele w życiu bym nie zdobył, gdybym nie szedł zgodnie z tym założeniem. Wielu doradców mówiło: to odrzuć, tego nie rób, tym się nie zajmuj, to jest ryzykowne. Ale nie raz, nie dwa,
gdy miałem wyczucie, to po prostu działałem, szedłem prężnie do przodu i to przynosiło wspaniałe efekty. Gdy obserwuję uczestników moich warsztatów,
to zauważam, że najlepsze wyniki mają ci, którzy działają, działają i jeszcze raz działają, którzy są zdeterminowani. Oczywiście mają oni także odrobinę szczęścia. Ale bez pracy nic by nie osiągnęli. Jeżeli będziesz miał wiedzę i dobrych doradców, jeżeli będziesz miał dostęp do odpowiednich nieruchomości i nawiązane relacje z dostawcami perełek, a przede wszystkim – jeśli będziesz działał – to sukces murowany.

Życzę Ci, abyś zmieniał swoje życie, abyś miał wielkie plany, abyś szedł do przodu. Życzę Ci wielkich sukcesów!

Wojciech Orzechowski

Inwestor, deweloper, mentor. W wieku 37 lat został rentierem
Twórca WIWN.pl®, w 2018 r. został wyróżniony prestiżową nagrodą SYMBOL 2018 za Rozwój Biznesu w Polsce. Pomysłodawca i Mentor Warsztatów Inwestowania W Nieruchomości WIWN.pl®, które w maju 2019 r. otrzymały Złote Godło w kategorii QI Product Najwyższej Jakości.
Autor książek „Zarabiaj na Nieruchomościach”, „Wszystko o FLIPACH – 200 Pytań do Eksperta” oraz Gry Rentier®, współautor książki „Finansowanie nieruchomości w teorii i praktyce”. Zapraszany do telewizji TVN, Polsat i DOMO+ w roli eksperta na rynku nieruchomości. Członek Stowarzyszenia Mieszkanicznik, prelegent na konferencjach związanych z nieruchomościami. Organizator największej w Polsce konferencji dotyczącej inwestowania
w nieruchomości – Maraton WIWN® (www.maratonwiwn.pl) – która w styczniu 2019 roku zgromadziła 1100 inwestorów.

[/betterpay]