Wizerunek Inwestora – Strefa Nieruchomości

Tekst i stylizacje: Emilia Orzechowska

DOBRZE JEST WYGLĄDAĆ DOBRZE.

Co byś powiedział, gdyby okazało się, że to „coś” co mamy w sobie zależy od tego, co mamy na sobie? Pierwsze wrażenie tworzysz w ciągu maksymalnie 20 sekund, ale w pamięci pozostaje na dłużej. I ten pierwszy moment, ta chwila, w której Twój wygląd zamiast Ci pomóc, może sprawić, że wywołasz negatywny efekt. Czy tego chcesz? Z pewnością nie.

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twoje ubranie mówi, nim Ty zdążysz się odezwać. To taki niespisany zestaw kodów i klisz, które automatycznie mówią drugiej osobie kim Jesteś i jak traktujesz drugą stronę. Na poważnie czy pół żartem pół serio!!
Powiesz to niesprawiedliwe. Ale to psychologia i fakty. Gdy spotykasz kogoś pierwszy raz, po około dwóch sekundach wiesz czy jesteś na Tak czy na NIE. Potrzeba aż kolejnych kilkunastu spotkań, żeby zmienić zdanie.

Odkryj zatem Swój sposób wyrażania swej osobowości. Może to być dodatek. Ważne, aby podkreślał Twoje wnętrze, kreatywność, a może analityczne podejście
do życia. Każdy z nas jest inny i każdy potrzebuje innych środków wyrazu. To co Cię wyróżnia, winno być jasno pokazane – oczywiście w dopuszczalnych granicach. Jak to mówią, „dobrze jest wyglądać dobrze”.
Dlaczego?
Ponieważ, dobry wygląd nie tylko pokazuje otaczającym nas ludziom, że odnosimy sukces, ale przede wszystkim buduje Twoje dobre samopoczucie.
I tu pewnie powiesz, to dlaczego miliarder Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, ma cały ten dress code w nosie i ostentacyjnie wszędzie pokazuje się w szarym podkoszulku i bluzie z kapturem nawet podczas tak ważnych wydarzeń jak Światowe Forum Ekonomiczne?

Metamorfoza Kornela.

Kornel to młody inwestor, umysł techniczny, realista, inżynier nastawiony na działanie i osiągnięcie celu. Na co dzień handlowiec oraz inżynier projektu
w japońskiej firmie. Zajmuje się bezpośrednią sprzedażą i doradztwem techniczno-handlowym dla firm budujących maszyny przemysłowe z różnych sektorów. Pomaga wdrażać aplikacje np. do produkcji lodów Grycan, znakowania szkła firmy Krosno. Lubi wygodne, sportowe ubrania
Co chciał osiągnąć przez spotkanie ze stylistką i kreatorką wizerunku?
Jego celem było odnalezienie swojego stylu, który będzie zgodny z jego charakterem. Zaproponowany styl casualowo-elegancki z zachowaniem dobrego smaku
i wygody, został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez Kornela.

Tom Searcy, amerykański inwestor, twierdzi, że wśród milionerów z Doliny Krzemowej do symbolu statusu urosło pokazywanie się na spotkaniach biznesowych w stroju bezdomnego.
Czy Tobie też na tym zależy?
Jak mawiał Tom Ford, projektant mody „Bycie dobrze ubranym to kwestia dobrych manier”.
Dlatego nieważne jakie są trendy, ubranie ma być Twoim atutem, ma wywoływać uśmiech na Twojej twarzy, poprawiać Ci nastrój, ale i okazywać szacunek
do drugiej osoby. Pomyśl!
Czy osoba, która wygląda niechlujnie i przychodzi do potencjalnego sprzedawcy mieszkania w krótkich spodenkach, rozciągniętej bluzie i klapkach będzie obdarzona zaufaniem sprzedających ?
Czy przypadkiem sprzedający nie pomyśli: „ Czy jego stać na kupno tego mieszkania?”

Sądzę, że negocjacje mogą skończyć się fiaskiem. Dlatego nie przekreślaj Swojej szansy na Sukces. Wygląd może pomagać Ci w biznesie, ale może też bardzo szkodzić. Dlatego, aby odnaleźć swój indywidualny styl i zrobić efekt WOW, pamiętaj że Twoje cechy osobiste i zalety, powinny być podkreślone przez pewność siebie, mowę ciała, zachowanie i ….. odpowiedni sposób ubierania się. Ale co zrobić aby dobrze wyglądać, a nie być przebranym? Jak sprawić, aby z ubrania uczynić atut? Czy masz też tak, że patrzysz na inną osobą i mówisz sobie, ta osoba świetnie wygląda. Zachwycasz się jej wizerunkiem.
A co z Tobą?
Przecież Ty też masz prawo pokazać światu Siebie. Stać się Swoją osobistą wizytówką

Emilia Orzechowska

Doradca wizerunku, kreatorka dobrego smaku, inwestorka na rynku nieruchomości. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki wspaniałych chłopaków. Pomaga tworzyć wizerunek, który jest spójny z osobowością i charakterem klienta. Ty też chcesz zachować swoją autentyczność, a jednocześnie wyeksponować
to, co w Tobie najkorzystniejsze?

Napisz na e-mail: info@koremi.pl lub na emilia.orzechowska@koremi.pl
Wejdź na stronę www.emiliaorzechowska.pl